reklamı kapat

POPÜLER

kripto para bitcoin amazon

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para transferlerini takip etmek istiyor

Kripto para dünyasında önemli bir gelişme daha var. ABD Hazine Bakanlığı, büyük sayılacak kripto para transferlerini takip etmek istiyor.

Kripto para dünyası geçtiğimiz günlerde büyük bir çöküş yaşaması ile gündemin üst sıralarında yer alıyordu. Daha sonra ise hızlı bir toparlanma görüldü.

Şimdi ise pazarı yine etkileyecek bir adım atıldı. Sputnik’te yer alan habere göre ABD Hazine Bakanlığı, ABD Başkanı Joe Biden’ın Amerikan Aileler Planı için hazırlanan vergi uyumluluğu planına ilişkin raporunu yayımladı.

Raporda, piyasa değeri tam 2 trilyon dolara çıkan kripto paraların endişe oluşturduğu aktarıldı.

Kripto para birimlerinin vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere genel olarak yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırarak önemli bir tespit sorunu oluşturduğuna dikkat çekilen raporda, işletme gelirinin nispeten küçük bir bölümünü oluşturmasına rağmen kripto para işlemlerinin gelecek 10 yılda öneminin artmasının muhtemel olduğu vurgulandı.

Raporda, nakit işlemlerde olduğu gibi işletmelere gönderilen ve adil piyasa değeri 10 bin dolardan fazla olan kripto varlıkların bildirilmesi önerisi yer aldı.

Bunun gerçek olup olmayacağı bilinmiyor ancak olursa bildirimlerin ABD Vergi Dairesine (IRS) tarafına yapılacağı aktarılıyor.

Kripto paraların bir merkezi bulunmuyor ancak bu gerçekten olumsuz durumlar doğurabiliyor. Elbette devletlerin bu yeni dönem için ana amacı “vergi” ancak yasa dışı faaliyetler adına en azından büyük rakamların kontrolünü mantıklı bulanlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto para konusunda çok dikkatli olunması gerekiyor

Hep söylediğimiz bu açıdan bu alanda gerçekten çok dikkatli olunması gerekiyor. Tüm yatırım tek bir alana / kanala yapılmaması gerekiyor.

Bunu süreçte sık sık gündeme gelen Elon Musk’ın kendisi de açık olarak belirtiyor. Alanda gelecek gördüğünü ancak yatırım yapanların çok ama çok dikkatli olması gerektiğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin