reklamı kapat

POPÜLER

Snap Pixy drone

Snap, sattığı tüm Pixy drone modellerini geri çağırdı

Snapchat‘in arkasındaki isim Snap, donanım pazarında denemelerine devam ediyordu ve son Pixy isimli drone modeli gelmişti.

Snap tarafından Snapchat odağında hazırlanan ilk donanım olan Spectacles gözlük modeli pazarın başarısız sayılacak donanım denemeleri arasında yer almıştı. Model bilmeyenler için bünyesinde iki adet kamera taşıyordu ve bu iki kamera (Birisi derinlik amaçlı) ile Snapchat‘te paylaşmak için üç boyutlu fotoğraflar çekebiliyor, aynı zamanda 1 dakika uzunluğunda videoda da kaydedebiliyordu. Firma daha sonra bir AR gözlük modeli ile ses getirmişti. Yeni model AR yani artırılmış gerçeklik temelinde çıtayı daha da yükseltiyor ve filtreleri, efektleri ve oyunları gerçek hayata dahil ediyordu. Bu AR gözlük modeli satışa sunulmadı ancak firma Pixy ismine sahip selfie odaklı drone modelini 230 dolardan ilk olarak ABD ve Fransa’da satışa sundu. Cepte taşınabilecek ve elden kalkış yapabilecek ve ele iniş yapabilecek kadar ufak bir seçenek olan Pixy, bünyesinde dört adet pervane barındırıyor. Bu pervaneler kapalı olduğundan bir çarpma riski oluşturmuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön kısmında bir kamera yer alan 101 gramlık sarı renkli drone, tam dolu piliyle beş ila sekiz farklı çok kısa süreli uçuş için kullanım ömrü getiriyordu. Hazırlanan ilginç model bir kontrolcüyle de gelmiyor ve otomatik uçuş ayarları kullanılıyordu. 12 megapiksel kamerası ile 16 GB’lık hafızasına 100 video ya da 1.000 fotoğraf depolayabilen drone, bugün sürpriz bir geri çağırma ile ses getirdi. Yapılan resmi açıklamaya göre firma ilginç drone’dan toplamda 71 bin adet sattı ve bugün sattığı bu drone’ların hepsini eksiksiz olarak geriye çağırdı. Olası bir  yangın riski nedeniyle geri çağırılan drone’lar yenilenmeyecek, onun yerine kişilere para iadesi yapılacak.

Snap imzalı drone yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın