reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat Spectacles
Snapchat Spectacles
Snapchat Spectacles

Snapchat’in geliştiricisinden yeni Spectacles müjdesi

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat‘in geliştiricisi Snap, geçtiğimiz yıl Spectacles adını verdiği ilk giyilebilir ürününü satışa sunmuştu. Bu gözlükle çok da başarılı olmayan şirket, şansını bir kez daha deneyecek gibi görünüyor.

Gençler arasında çok sevilen ve Facebook servisleri tarafından kopyalanmasıyla sık sık gündeme gelen Snapchat‘in geliştiricisi, hatırlarsınız Spectacles ile istediğini bulamadı. Satamadığı toplam 300 binden fazla gözlük yüzünden tam 40 milyon dolar kaybeden şirket, buna rağmen gözlüğü bir kenara atmıyor. Gelen bilgilere göre gözlüğün yenisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu noktada iki farklı yeni gözlük üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Bir modelin ilk gözlüğün sorunlarını çözeceği, yeni renkler getireceği ve performansı artıracağı söyleniyor. Diğer modelin ise daha gelişmiş kamera teknolojilerine, iki lense ve 300 dolar civarında fiyata sahip olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunlara ek olarak şirketin Luxottica ve Warby Parker gibi gözlük şirketleriyle görüşmeler içerisinde de olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirket kamera teknolojisini bu firmalara lisanslamak ver ürün çeşitliliğini artırmak istiyor. Geçtiğimiz yol kimseden habersiz FiveFocal görüntüleme şirketini satın aldığı belirtilen Snap, bu konuya gerçekten büyük önem veriyor. Hali hazırda üretime girdiği belirtilen gözlüklerin ise yılın ikinci ya da üçüncü çeyreğinde çıkacağı söylenenler arasında öne çıkıyor.

Bilmeyenler için Snapchat Spectacles nedir?

Tasarımı itibariyle daha çok bayanlara yönelik bir seçenek oluşturan gözlük, bünyesinde yer alan kamerasıyla 10 saniyelik videolar kaydedebiliyor. Yanındaki butona her dokunma yeni bir 10 saniyelik video kaydı anlamına gelirken, kamera bölümünde ufak bir LED ışık yer alıyor ve görüntüler akıllı telefonlar üzerinden Snapchat’a aktarılıyor. Üç farklı renk seçeneği bulunan ve 130 dolar fiyat etiketiyle satılan gözlük, isteyenler için halen belirli noktalar stokta yer alıyor.