reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12
iOS 12

Keşke gerçek olsa dedirten iOS 12 konsepti [Galeri]

Teknoloji devi Apple‘ın genel stabilite sorunlarını çözmek adına adına iOS 12‘ye köklü yenilikler koymayacağı biliniyor. Ancak bu tasarımcıların düşünmesini engellemiyor. İşte burada karşımıza keşke gerçek olsa dedirten bir iOS 12 konsepti çıkıyor.

Bu konsept iOS New and More’dan geliyor. Behance’de yayımlanan konsept, gerçekten harika duruyor ve iPhone X üzerine odaklanıyor. Baktığımız zaman konseptte ilk olarak yenilenmiş bir ses barı bizleri karşılıyor. Yuvarlak kenaralarıyla ekranın üzerini kapatan bar, oldukça güzel duruyor. Konsept içerisinde Face ID ile uygulama kitleme özelliği de yer alıyor. Buna ek olarak Face ID’nin yüzünüzü görür görmez açılmasını hayal eden çalışma, Safari‘yi de yeniliyor. Yapılan değişiklik ile adres çubuğu aşağıya çekilmiş görünüyor. iPad’de yer alan çiftli ekran özelliğini de karşımıza getiren iOS 12, FaceTime’ı da yenileyerek dört kişiyle görüşmeyi hayal ediyor. Bildirim merkezi ve kilit ekranını da değiştiren iOS New and More, bildirim noktalarını da karşımıza getiriyor. İlginç düşünülen bu noktalar, uygulamaya özel olarak özelleştirilebiliyor. Önemli ayarlara direkt olarak kendi içerisinden izin veren bir kameranın da yer aldığı konsept, koyu arayüz modunu da görselleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek iOS 12 bu özelliklerin hiçbirine sahip olmayacak..

Dediğimiz gibi yeni özellikleri 2019’a bırakan Apple, önce yaşanan sorunları çözerek altyapıyı güçlendirmeye odaklanıyor. Bu hem üzücü hem de sevindiren bir detay oluşturuyor. Çünkü işletim sistemi güzel çalışmadığı zaman yeni özelliklerin hiçbir anlamı kalmıyor.