reklamı kapat

POPÜLER

iPad Mini

Yeni iPad Mini için keşke gerçek olsa dedirten konsept

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPad Mini üzerinde çalıştığı uzun zamandır biliniyor. İşte bir tasarımcı bu yeni modeli bilgisayar ortamında hayal etti.

Apple’a yönelik doğruluk payı yüksek isimlerden analist Ming-Chi Kuo, firmanın 8,5 inç ekranlı iPad Mini modelini 2021‘de satışa sunacağını aktarıyor. En son 2019’da güncellenen tabletin, Pro’lar gibi ince çerçeveli tasarıma geçeceği düşünülüyor. Tam da bunu hazırlayan Parker Ortolani, modelin iPad Pro formunda ne kadar güzel olacağını gözler önüne seriyor. Bu şekilde gelmesi halinde mevcut iPad Mini’den yüzde 20 oranında daha ufak olacak yeni iPad Mini, bu sayede ufak iPad sevenleri çok ama çok daha memnun edecek gibi görünüyor. Yeni modelin çerçevelerin incelmesiyle 9 inç ekranla gelme ihtimali de bulunuyor. Yeni tabletin Apple Pencil desteğini taşıması da bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu iPad Mini konsepti çok ses getirirken, biliyorsunuz Apple’dan esas mini-LED ekranlı iPad Pro bekleniyor

Tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi burn-in sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

İlgili Video