reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12

Bunları Apple niye düşünmüyor dedirten göz alıcı iOS 12 konsepti [Video]

Teknoloji devi Apple‘ın bir sonraki ana mobil işletim sistemi iOS 12, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. İşte bu sürümü için hazırlanan bir konsept ise keşke gerçek olsa dedirtiyor.

Genel stabilite sorunlarını çözmek adına yeni birçok özelliği iOS 13’e bırakan Apple, yine de iOS 12 ile karşımıza çıkacak. Bu sürüm için hazırlanan yeni konsept ise direkt olarak “iupdateos” kanalından geliyor. Konsept için aşağıdaki videoyu yayımlanan kanal, gerçekten çok iyi bir çalışmaya imza atmış durumda. İlk olarak hazırlanan konseptin görsel kalitesi dikkat çekiyor. Apple hazırlamış kadar iyi olan çalışma, bu açıdan takdiri hak ediyor. Ancak bizi daha çok hayal edilen özellikler ilgilendiriyor. Burada karşımıza ilk olarak “her zaman açık ekran” yapısı çıkıyor. Bu sayede bildirimler ve saat hakkında hızlı bilgi alınabiliyor.

Dinamik duvar kağıtlarıyla ekranı hareketlendiren konsept, daha detaylı bir kilit ekranını da gösteriyor. Burada birçok bilgi alınabilirken, bildirimler grup haline gösteriliyor. Grup halinde FaceTime görüşmenin unutulmadığı çalışma, elbette Siri konusunda da önemli detaylar veriyor. Bu konsept kapsamında dijital asistan daha yetenekli ve minimalist hale geliyor. Tamamen siyah / koyu arayüz modunu da karşımıza getiren çalışmanın, yenilenmiş kontrol merkezi / uygulama değiştirici yapısı gibi çok daha detaylı hali ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek iOS 12 ne zaman gelecek?

Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre WWDC 2018, Kaliforniya San Jose’de yer alan McEnery Kongre Merkezi’nde yapılacak. 4 – 8 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik kapsamında iOS 12’nin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Video