reklamı kapat

POPÜLER

ios 14

Türk tasarımcıdan dikkat çekecek iOS 14 konsepti [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bu sefer hazırladığı konsept iOS 14 videosuyla ses getirmeyi başardı. İşte hazırlanan göz alıcı çalışma.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı, “iOS 13“, “Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition” ,”Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″ , “Android 11“, “Windows XP 2019 Edition” ve “Apple tasarımı Windows 10” konseptleriyle yakından tanıyorsunuz. İşte bu gerçekten ciddi şekilde ses getiren çalışmalar arasına kısa süre önce bir yenisi daha eklendi. Avdan bu sefer yukarıda izleyebileceğiniz iOS 14 konseptini hazırladı. Apple’ın WWDC 2020’de tanıtıp 2020 sonunda indirmeye sunacağı yeni mobil işletim sistemini hayal eden tasarımcı, yine güzel fikirlerini harika bir kalitede ortaya koymuş durumda. Avdan’ın iOS 14 konseptinde genel olarak devrimsel değişiklikler yok. Ancak ufak kalemlerde yapılan geliştirmeler işletim sistemini çok daha modern hale getirmiş gibi görünüyor. Sistem için yeni simgeler tasarlayan Avdan, ana ekrana daha fazla uygulama sığdırma seçeneğini de karşımıza çıkarıyor. Apple Music uygulamasını yeniden tasarlayan Kamer Kaan Avdan, işletim siteminin Ayarlar menüsüne de güzel bir dokunuş eklemiş. Buraya favori ayarların en üste sabitlenmesine imkan tanıyan bir yapı düşünülmüş ve bu da çok güzel olmuş. Klavyeye emoji barı koyan tasarımcı, aynı zamanda Apple’ın gerçekten yapacağı önemli bir değişikliği de ayarlar içerisine yerleştirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iOS 14 ile önemli bir adım atıyor

Apple, söylendiği kadarıyla iOS 14 ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Yani kişiler örneğin Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. İşte Avdan’ın iOS 14’e özel konseptinde bu altyapı da basit şekilde karşımıza çıkıyor. Kamer Kaan Avdan‘ın YouTube kanalını direkt olarak buradan takip edebilirsiniz.