reklamı kapat

POPÜLER

Windows Vista — 2018 Edition (Concept Design)

Türk tasarımcıdan “çıldırtan sorunları hatırlatan” çalışma: Windows Vista 2018 Edition [Video]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, geçtiğimiz aylarda “Windows XP 2018 Edition” ve “Windows 7 2018 Edition” ve son olarak “Windows XP Mobile 2018 Edition” konseptlerini yayımlamıştı. Şimdi bunlar arasında Windows Vista 2018 Edition dahil oldu.

Windows dünyasının en bilindik ve önemli sürümlerinden birisi kesinlikle Vista. Windows işletim sistemleri ailesinin sürüm olarak altıncı üyesi olan Vista, modern arayüzüyle ve sorunlarıyla adından çok söz ettirmişti. Windows XP’den soran tasarımsal anlamda ciddi fark yaratan sürüm, birçok kişinin buna rağmen kullanmak istemediği bir işletim sistemi oldu. Birçok kullanıcı Vista’ya geçtikten hemen sonra Windows XP‘ye geri döndü. Birçok kişi de Vista’yı es geçerek direkt olarak Windows 7’ye geçiş yaptı. İşte bu iyi hatırlanmayan efsane Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan tarafından yeniden karşımızda. Yeni konsept çalışmasını Vista üzerine kuran ve karşımıza Windows Vista 2018 Edition‘ı çıkaran Avdan, yine güzel bir işe imza atmış durumda. Modern öğeler ile zamanının tasarım dilini harmanlayan 2018 konsepti, zamanın ne kadar çabuk geçtiğini de bir kez daha akıllara getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows Vista 2018 Edition

Burada her zaman olduğu gibi yine belirtilem. Bu sürüm daha önceki çalışmalar gibi bir tema ya da indirilebilir versiyon değil. Sadece hayal gücünün gerçeğe dönüşmesi olan çalışma, Kamer Kaan Avdan‘ın portfolyosuna güzel bir seçenek daha ekliyor. Başarılı tasarımcının diğer platformlar için yaptığı çalışmaları buradan takip edebiliyorsunuz.