reklamı kapat

POPÜLER

Windows XP 2018 Edition konsepti

Türk tasarımcıdan çok ilginç konsept: “Windows XP” 2018 Edition [Video]

Yazılım devi Microsoft’un kuşkusuz en önemli ve popüler işletim sistemi konumunda Windows XP bulunuyor. Efsane duvar kağıdından zamanında getirdiklerine kadar çok önemli olan XP, Kamer Kaan Avdan tarafından 2018’e uyarlandı.

Windows XP, Microsoft’un kişisel bilgisayarlar ve sunucu sistemleri için ürettiği işletim sistemi ailesi Windows’un NT çekirdeği üzerinde yükselen altıncı ara sürümü olarak tanımlanıyor. 25 Ekim 2001 tarihinde piyasaya sürülen ve yıllarca hayatımızın merkezinde yer alan işletim sistemi, kurumsal alan için halen çok büyük önem arz ediyor. Bireysel kullanımda birçok kişi için yerini Windows 10′a bırakan XP, seri üretim hatları ve bankamatiklerde kullanılmaya devam ediyor. Şirketin resmi olarak desteğini uzun süre önce kestiği işletim sistemi, Kamer Kaan Avdan tarafından modernize edildi. Kısa süre önce “Windows XP 2018 Edition” isimli konsept çalışma yayımlayan tasarımcı, gerçekten harika bir işe imza atmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Windows XP 2018 Edition”

Oldukça modern ve sade bir arayüz üzerine kurulan bu konsept, işletim sistemini uzun süre kullananların fark edebileceği ince detayları bünyesinde barındırıyor. Giriş ekranından pencere kapatma simgelerinin rengine kadar çok büyük bir nostaljiye hayat veren konsept, XP’nin ikonik mavi rengi ve duvar kağıdıyla da dikkat çekiyor. Tema halinde sunulsa binlerce kişinin indireceğini düşündüğümüz bu tasarım, bazı noktalarda Windows 10‘dan dahi daha modern görünüyor. Bu arada Kamer Kaan Avdan‘ın diğer platformlar için yaptığı çalışmalar da bulunuyor. Onu direkt olarak buradan takip edebilirsiniz.

Video