reklamı kapat

POPÜLER

Impossible Aerospace US-1

Uçuş süresinde rekor; karşınızda oyunu değiştirecek drone “Impossible Aerospace US-1” [Video]

Günümüzde satışı yapılan birçok drone modeli bulunuyor. Ancak bu modellerin hepsi düşük uçuş süreleriyle eleştiri topluyor. Impossible Aerospace tarafından geliştirilen US-1 ise sınırları alt üst ediyor.

DJI’ın birçok gelişmiş drone modeli ortalama 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Impossible Aerospace imzalı US-1 ise bunu 120 dakikaya çıkarıyor. Yani tam 2 saat havada kalabilen drone, elektrikli altyapıda içten yanmalı motora sahip drone modellerine yaklaşıyor. Peki bu kadar uzun süre nasıl elde ediliyor? US-1 aşağıda da görebileceğiniz üzere neredeyse tamamen pillerden oluşuyor. Gövdesinde 1.2 kWh lityum-iyon pil yer alan drone, bu sayede inanılmaz bir kullanım süresi getiriyor. 2.5 saatte şarj edilebilen ürün, 1.3 kg yük taşırken dahi 78 dakika boyunca havada kalabiliyor. Opsiyonel bir hızlı şarj sistemi de bulunan ürün, toplam 7.1 kg ağırlığa sahip. Pilleri nedeniyle oldukça ağır olan drone, bunu havada kalma süresiyle telafi ediyor. Saatte 67 km/s hıza çıkabilen hava aracı, zorlu hava şartlarında da görev yapabiliyor. Beraberinde LCD ekrana sahip bir kontrolcü yer alan Impossible Aerospace US-1, tasarımsal olarak da çok güzel görünüyor. Modelin altına elbette farklı kameralar takılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Impossible Aerospace US-1

Impossible Aerospace US-1 satışa sunuldu

Bu model daha çok üst seviye işler ve kurumsal alana hitap ediyor. Polis ve itfaiye birimlerine satışa başlandığı belirtilen model, 2018 dördüncü çeyrekte daha büyük bir kitleye ulaşmaya hazırlanıyor. Ürünün fiyatı ise tahmin edebileceğiniz gibi hiç ama hiç ucuz değil. Tam 7.500 dolar başlangıç fiyatı bulunan drone, 9.500 dolara kadar çıkış yapıyor.