reklamı kapat

POPÜLER

windows 10 apple

Türk tasarımcıdan “Windows 10, Apple tarafından tasarlansa nasıl olurdu?” videosu [İzle]

Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bu sefer hazırladığı “Windows 10, Apple tarafından tasarlansa nasıl olurdu?” videosu ile gündemde.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı, “iOS 13“, “Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition” ,”Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″ , “Android 11” ve Windows XP 2019 Edition konseptleriyle yakından tanıyorsunuz. İşte bu gerçekten ciddi şekilde ses getiren çalışmalar arasına bir yenisi daha eklendi. Avdan bu sefer yukarıda da söylediğimiz Apple tarafından tasarlandığı hayal edilen özel bir Windows 10 tasarımıyla gündeme geldi. Temel olarak Windows 10’la macOS’u bir araya getiren bu konsept, iki tarafın “ikonik” detaylarını bir araya getiriyor ve yine gerçekten çok güzel görünüyor. Başlat menüsünü Apple’ın tasarım anlayışında hayal eden ve Siri entegrasyonu olan bu göz alıcı Windows konsepti, iPhone üstünden yüz tanıma ile kilit açma bile sunuyor. Windows 10’un pencerelerini macOS formunda görmek ilginç görünürken, bazı ince detaylar ile “gerçekçi bir yapı” sunan konsept yine dikkat çekecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tasarımı Windows 10 güzel görünüyor

Avdan hatırlarsınız bundan önce yine Apple’a yönelik bir içerik hazırlanmıştı. Burada izleyebileceğiniz videoda Avdan karşımıza macOS 11 Ventura konsepti ile çıktı. Oldukça sade ve arayüz genelinde sabit bir tasarım çizgisi üzerine kurulan bu tasarım, keşke gerçek olsa dedirtiyor. Yenilenmiş “Finder” ile başlayan konseptin tanıtımı, karşımıza daha koyu arayüzü, gelişmiş “sürükle bırak” altyapısını, Mac dünyası için Face ID desteğini ve iOS benzer AirPods animasyonunu getiriyor. Siri’yi çok daha işlevsel olarak hayal eden macOS 11 Ventura konsepti, daha gelişmiş bir yerleşik Spotlight arama altyapısını da gözler önüne seriyor.

Kamer Kaan Avdan‘ın YouTube kanalını direkt olarak buradan takip edebilirsiniz.