reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13

İşlevsel Android özelliklerini getiren iOS 13 konsepti [Video]

Jacob Rendina tarafından hazırlanan iOS 13 konsepti, Android’in işlevsel özelliklerini iOS’e dahil ediyor.

Bu yılın sonlarına doğru kullanıma sunulması beklenen iOS 13, kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak merak konusu. Ancak bazı kullanıcılar, kafalarındaki yeni işletim sistemi için bazı çalışmalar ortaya çıkarmış durumda. Onlardan biri olan Jacob Rendina, kendi versiyonunu tanıtan videosunda kırmızı bir tema üzerinden ilerliyor. Rendina’nın olmasını istediği ya da beklediği özelliklerin pek çoğu ise halihazırda Android tarafından sunulan özellikler aslında. Video açılışını kilitlenebilir uygulamalarla yapan Rendina, multi-task özelliğini de geliştiriyor ve 3D Touch ile bir araya getiriyor. Rendina’nın tasarımında, Android cihazlarda daha önce gördüğümüz gibi “minik pencereler” açacak şekilde multi-task destekleniyor. Çoklu pencere yeteneği aynı zamanda bu konseptte iPhone’a da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karanlık tema olmazsa olmaz

LG modellerinde sık sık karşılaştığımız ekran üzerinden not alma özelliğini de iOS 13 ile sisteme dahil eden Rendina, Karanlık Tema’yı unutmazken, Her Zaman Açık Ekran özelliğini de iPhone’lara getiriyor. iPad’de birden fazla kullanıcı profili oluşturan bu tasarım, iOS’i evrimleştirerek en basit tabirle Android’e dönüştürüyor.

Apple’ın yeni işletim sistemi için hangi özellikleri getireceği şimdilik meçhul. Ancak bu konsept videodaki özelliklerin bazıları gerçekten dikkat çekici ve iPhone ve iPad kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak cinsten. Bakalım Apple kullanıcılara ne kadarını sunacak, hep beraber göreceğiz.