reklamı kapat

POPÜLER

Snap Spectacles
Snap Spectacles
Snap Spectacles

Snapchat’in geliştiricisinden dikkat çeken özellikleriyle yeni Spectacles [Video]

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat‘in geliştiricisi Snap, geçtiğimiz yıl Spectacles adını verdiği ilk giyilebilir ürününü satışa sunmuştu. Bugün bu gözlüğün yeni sürümü görücüye çıkartıldı.

Advertisement

2017’de sürekli olarak Facebook servisleri tarafından kopyalanmasıyla gündeme gelen Snapchat, popülerliğini Instagram‘a kaybediyor gibi görünüyor. Geliştirici firma Snap ise buna aldırmadan, tam olarak istediğini bulmadığı “giyilebilir teknoloji” alanında şansını bir kez daha deniyor. Hatırlarsınız satamadığı toplam 300 binden fazla gözlük yüzünden tam 40 milyon dolar kaybeden şirket, bu gözlüğün yeni sürümüyle karşımızda. Tasarımsal olarak ilk sürümle neredeyse birebir aynı olan yeni Spectacles, farkını teknik detaylarda koyuyor. Örneğin yeni gözlük su geçirmiyor. Aynı zamanda daha hafif elektronik donanımlar kullanan giyilebilir ürün, video çözünürlüğünü artırıyor. Tasarımı itibariyle halen daha çok bayanlara yönelik bir seçenek oluşturan gözlük, bünyesinde yer alan kamerasıyla 10 saniyelik videolar kaydedebiliyor. İşte bu kamera artık 1.088 x 1.088 yerine 1.216 x 1.216 piksel çözünürlük sunuyor. Yeni olarak bünyesine bir fotoğraf modu eklenen ve böylece 1.642 x 1.642 piksel Snap‘ler kaydedebilen yeni Spectacles, çift mikrofonuyla da sesi daha iyi alabiliyor. Tüm bu görüntüler WiFi üzerinde Snapchat‘e hızlı şekilde aktarılabiliyor.

Snap Spectacles

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Snap Spectacles, eski sürümün eksiklerini kapatıyor

İlk versiyonu 130 dolara satılan gözlük, artık 150 fiyat etiketine sahip. Yani özellikleriyle beraber fiyatı da artan ürün, üç farklı renkte satın alınabiliyor. Avrupa’da satışın 3 Mayıs tarihinde başlayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Video