reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s9

Samsung’dan ilk çeyrek rekoru

Samsung, 2018 yılının ilk çeyreğine ait raporu kamuoyuyla paylaştı. Şirket, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da önemli başarılara imza attı. Paylaşılan bilgilere göre Samsung, ilk üç aylık dönemde 14,4 milyar dolar operasyon karı elde etti.

Şirketin bu rakama ulaşmasında bellek yongalarındaki başarı gösteriliyor. Şirketin OLED ekran satışı konusunda ise bekleneni veremediği konuşuluyor. Bilindiği üzere Samsung, geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunulan iPhone X’un OLED ekranının üretimini üstlenmişti. İlk etapta ekranın üretiminden ötürü sıkıntılar yaşansa da bu sorun kısa bir süre içerisinde toparlanmıştı. Şirketin televizyon satışlarında ise gerileme olduğunu belirtelim. Samsung’un gelecekte piyasaya süreceği microLED ekranlı televizyonlarıyla yeniden yüksek televizyon satışlarına ulaşması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, 2017 yılının ilk çeyreğinde de başarılı bir tablo sergilemişti

2017’nin ilk çeyreğinde operasyonel kar oranını yüzde 48 artıran teknoloji devi, böylece 8,8 milyar dolar kar elde etmeyi başardı. Aynı dönemdeki net kar ise yüzde 46 artışla 6,8 milyar dolara yükselmişti. 2016’nın ilk çeyreğinde 44,01 milyar dolar gelir elde eden Samsung, 2017’nin ilk çeyreğinde 44,7 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Yarı iletken satışlarından 5,57 milyar dolar kar elde eden Samsung’un bu alandaki toplam geliri ise 13,8 milyar dolar seviyesindeydi.

İlginizi çekebilir

Galaxy S9’a özel şarjlı kılıflar