reklamı kapat

POPÜLER

LG Signature OLED T

Satışa da çıkacak saydam televizyon: LG Signature OLED T

 - Güncelleme: 08 Ocak 2024 12:20

Satış odaklı saydam / şeffaf televizyon modeli LG Signature OLED T, CES 2024 kapsamında en çok dikkat çeken duyurularda oldu.

LG Signature OLED T, hazırlanan saydam / şeffaf yapısıyla arka tarafın da görünmesine imkan tanıyor, bu sayede ilginç kullanım senaryoları ortaya koyuyor. Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak yani sadece bir CES gösterimi olarak kalmayacak televizyon, 77-inç büyüklüğünde ve OLED panelinde 4K çözünürlük sunuyor. Arkasında motorlu olarak hareket eden bir kontrast perdesi yer alan televizyon, bu sayede istenildiği zaman saydamlığını ortadan kaldırarak normal bir televizyon performansı sunar hale gelebiliyor. Şeffaf yapısını öne çıkarmak adına çok ilginç üç boyutlu içerikler hazırlanan ürün, Zero Connect Box ile beraber geliyor yani elektriği değil ancak görüntüyü harici bir üniteden kablosuz olarak alıyor. CES 2024 fuar alanında test etme şansı elde edenlerin, “Görüntü kalitesi firmanın diğer OLED’leri kadar iyi değil” yorumunu yaptığı model, henüz kaça satılacak açıklanmış değil ancak satış fiyatını ancak ultra zenginlerin karşılayabileceği aktarılıyor. The Verge’ün özellikle dekoratif olarak öne çıkan LG Signature OLED T modelini çalışırken gösteren videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung da CES 2024 fuarında dünyanın ilk saydam MicroLED ekranını tanıtmıştı. Henüz ticari bir üründe gösterilmeyen bu dünyanın ilk saydam (Şeffaf) yapıdaki MicroLED ekranı, açıklamaya göre tam altı yıllık araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak karşımızda. Şirketin CES 2024 fuar alanında üç farklı tasarımda sergilediği hemen aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz ekran, görüntü oluştururken arka planı da gösteriyor ve bu sayede ilginç potansiyel kullanımlar ortaya koyuyor. Xiaomi tarafından hazırlanan şeffaf yapıdaki televizyonu akla getiren ekran, firmaya göre MicroLED temelinde OLED’lerden daha yüksek bir parlaklık getiriyor, şimdilik teknoloji hakkında daha fazla bilgi verilmiyor.

LG Signature OLED T yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu