reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung dünyanın ilk saydam MicroLED ekranını tanıttı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, CES 2024 fuarına hızlı bir başlangıç verdi ve dünyanın ilk saydam MicroLED ekranını tanıttı.

Samsung tarafından henüz ticari bir üründe gösterilmeyen bu dünyanın ilk saydam (Şeffaf) yapıdaki MicroLED ekranı, açıklamaya göre tam altı yıllık araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak karşımızda. Şirketin CES 2024 fuar alanında üç farklı tasarımda sergilediği hemen aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz ekran, görüntü oluştururken arka planı da gösteriyor ve bu sayede ilginç potansiyel kullanımlar ortaya koyuyor. Xiaomi tarafından hazırlanan şeffaf yapıdaki televizyonu akla getiren ekran, firmaya göre MicroLED temelinde OLED’lerden daha yüksek bir parlaklık getiriyor, şimdilik teknoloji hakkında daha fazla bilgi verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2024 kapsamında Samsung birçok ürün sergiliyor, fuar alanında firmanın yeni monitörleri de yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre o ürünler arasında 49-inç boyutunda kavisli bir panele sahip ultra geniş Samsung Odyssey OLED G95SD monitör modeli de yer alıyor. AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR True Black 400 destekli OLED monitör, 5120×1440 piksel çözünürlük, 0.03 ms tepki süresi, 32:9 en-boy oranı ve 240 Hz yenileme hızıyla geliyor.

Mat bir kaplama üzerine kurulan dev monitör yanında kavisli değil düz yapıdaki Samsung Odyssey OLED G80SD de bulunuyor. Yine OLED paneli merkeze alan yani gerçek siyahlar ile canlı renkler sunan AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR True Black 400 destekli ürün, 32-inç panelinde 3840×2160 piksel çözünürlük sunuyor ve 0.03 ms tepki süresi, 16:9 en-boy oranı ile 240 Hz yenileme hızıyla geliyor.

Diğerleri gibi AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR True Black 400 destekli Samsung Odyssey OLED G60SD ise 27-inç’lik düz panelinde 2560×1440 piksel çözünürlük, 360 Hz yenileme hızı ve 0.03 ms tepki süresi ile geliyor.

Samsung duyuruları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER