reklamı kapat

POPÜLER

samsung the wall

Salonunuzdaki bir duvara veda etmeye hazırlanın: Samsung The Wall

Oldukça hızlı başlayan CES 2018‘de evinizin bir duvarına veda etmenize sebep olacak büyüklükte bir televizyon tanıtıldı. Samsung, The Wall ile evde multimedya deneyimini baştan yazıyor.

Samsung, evinizi sinema salonuna dönüştürecek ideal televizyonu sonunda tanıttı. CES 2018’de görücüye çıkan The Wall, adından da anlaşılacağı üzere bir duvarınızı kendisine adamanız gereken 146 inçlik devasa bir televizyon. Neredeyse çerçevesiz tasarıma sahip olan The Wall, oldukça şık tasarımı hayli ilginç özelliklerle buluşturuyor. Samsung televizyonu “modüler” olarak tanımlıyor. Daha doğrusu dünyanın ilk “modüler ekranı” olduğunu belirtiyor ki bu hayli ilginç bir konsept diyebiliriz. Tabii modüler denildiğinde akla birleştirilebilir parçalar geliyor ancak bu televizyonun o şekilde işlemediğini söyleyebiliriz. Modüler ekran kullanıcılara istedikleri boyutta bir televizyon yaratma imkanı tanıyor. Kalan boş alanı da salonunuzun dekorasyonuna göre şekillendirebiliyorsunuz. Samsung’un geçmişte de Frame gibi sanatsal televizyonlar ürettiği düşünülünce konseptin aslında firmaya çok da uzak olmadığı görülüyor.

MicroLED ekran teknolojisi

The Wall’u ilginç kılan detaylardan bir diğeri ise ekranın MicroLED teknolojisinden besleniyor olması. OLED gibi hayli etkileyici olan MicroLED ekranda her bir mikroskopik LED kendi ışığını yayabiliyor. Herhangi bir arka ışıklandırma olmadan bunu yapan ekran bu sayede çok daha derin siyahlar ve OLED’lerde gördüğümüz zengin renkleri sunabiliyor. Ayrıca göz alıcı bir parlaklık sağladığını da belirtelim. 146 inçlik bu duvar boyu televizyon şimdilik konsept aşamasında. Ancak firmanın önümüzdeki bahar aylarında gerçekleştireceği özel panelinde cihazı son kullanıcı için de tanıtması bekleniyor.