reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan 219 inçlik modüler microLED televizyon

Samsung, geçtiğimiz yıl gerçekleşen CES Fuarı’nda The Wall TV teknolojisini oluşturan modüler MicroLED panellerini sergilemişti.

Şirket, bu yıl teknolojiyi iki yönde güncelledi. Samsung, Las Vegas’ta başlayan bu yılki CES Fuarı’nda 219 inç ve 75 inçlik ekranlarını görücüye çıkardı. MicroLED teknolojisinden yararlanan The Wall ekranlar izleyicilere sinema deneyimini evlerde yaşatmaya imkan tanıyor. Wall TV’ler modüler olup farklı en boy oranları ve şekilleri oluşturacak şekilde düzenlenebilen çoklu panellerden oluşuyor. OLED’ler gibi, mikro-LED teknolojisi de küçük, kendinden aydınlatmalı renkli piksellerdir. Işık sızmasının sabit bir sorun olduğu LED arkadan aydınlatmalı LCD teknolojisinin aksine gerçek siyahı kolaylaştırmak için microLED’ler tamamen kapatılabiliyor. OLED’lerin aksine, microLED’ler organik değildir. Bu nedenle, zaman içinde bozulmaya ya da parlaklık kaybına maruz kalmıyor. Daha ince ve daha hafif bir yapıda olan microLED, renk zenginliği açısından da diğer ekranları geride bırakıyor. Ayrıca ekranların daha yüksek çözünürlüklere ulaşabileceğini de söyleyelim. Samsung’un 75 inçlik 4K ve 219 inçlik TV’lerinin satış fiyatları açıklanmasa da dudak uçuklatacak fiyattan satışa sunulacağını şimdiden belirtebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un yeni Frame ve Serif TV’leri de yolda

Quantum Dot teknolojisine sahip Samsung Frame ve Serif TV’ler de yolda. Quantum Dot teknolojisine sahip televizyonların da gerçekçi renkler ve parlak görüntüler sunacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Televizyon boyutunda dev monitör