reklamı kapat

POPÜLER

Asus VG258Q FreeSync monitör

NVIDIA’dan sürpriz açıklama! G-Sync desteği alacak FreeSync monitörler [Tam liste]

NVIDIA, CES 2019 kapsamında FreeSync desteği sunan monitör sahiplerini heyecanlandıracak bir açıklamada bulundu. Bazı FreeSync monitörlere G-Sync desteği geliyor.

NVIDIA, FreeSync monitör sahiplerini heyecanlandıracak G-Sync desteğini CES 2019 kapsamında açıkladı. Bildiğiniz gibi FreeSync monitörlerin bu özelliğinden faydalanabilmek için AMD imzalı bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. G-Sync ise NVIDIA destekli bir teknoloji. Bu sebeple FreeSync’li bir monitöre sahip, NVIDIA imzalı ekran kartı bulunan kullanıcılar bu özelliği kullanamıyor. Tabii monitör G-Sync desteği sunmadığı için G-Sync’i de kullanamıyor. Ancak NVIDIA’nın yaptığı yeni açıklamada FreeSync’li 12 monitöre G-Sync desteği sunulacağını müjdeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

G-Sync desteği alacak FreeSync monitörler

15 Ocak’ta indirilmeye sunulacak

Söz konusu desteğin 15 Ocak‘tan itibaren kullanıcıların indirebilmesi için yayınlanacağı belirtiliyor. Böylelikle daha uygun fiyatlı olan FreeSync destekli monitör sahipleri de bu teknolojiden faydalanabilecek. NVIDIA’nın listeyi 12 monitörle sınırlamasının nedeni ise tüm monitörlerin beklentilerini karşılamamasıyla alakalı olduğu söyleniyor. CEO Jensen Huang’ın yaptığı açıklamaya göre 400’ün üzerinde modelde test gerçekleştiren firma, sadece 12 modele yeşil ışık yakmış ne yazık ki. Diğer modellerin G-Sync’in standartlarına ulaşamadığı kaydediliyor. 100’ün üzerinde modelin de gelecekte test edileceği yapılan açıklamalar arasında. NVIDIA ekran kartına sahip kullanıcılar aşağıdaki monitörlerden birine sahipse, 15 Ocak’ta sürücülerini güncelleyerek bu teknolojiden faydalanabilir.

Güncellemeyle G-Sync desteği sunacak monitörler:
● Acer XFA240
● Acer XG270HU
● Acer XV273K
● Acer XZ321Q
● Agon AG241QG4
● AOC G2590FX
● Asus MG278Q
● Asus VG258Q
● Asus VG278Q
● Asus XG248
● Asus XG258
● BenQ XL2740

İlginizi çekebilir

Yeni oyun canavarı Alienware m17