reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’si

LG, en yeni kıvrılabilen OLED TV’si dikkat çekici formu, ThinQ Yapay Zeka özelliği ve ikinci nesil Alpha 9 işlemcisiyle televizyon kullanım şeklini bütünüyle değiştiriyor. LG, CES 2019’da dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’sini görücüye çıkardı. LG SIGNATURE OLED TV R (model 65R9) ile televizyonu kıvrılabilen formuyla yeniden tanımlıyor.

LG’nin yeni televizyonu gerek tasarımı gerekse sunduğu görüntü kalitesiyle fark yaratıyor. LG, sihirli bir şekilde görünüp kaybolabilen bir ekrana sahip dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’sini sundu. Kıvrılabilen LG SIGNATURE OLED TV R, kullanıcıları klasik televizyon sınırlarından kurtarıp, kendi kişisel alanlarını belirleme konusunda özgür bırakıyor. LG SIGNATURE OLED TV R, kullanıcıya 3 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ seçeneklerinden birini seçerek ancak OLED teknolojisinin geliştirilmesiyle mümkün olabilen şekillerde televizyon izleyebiliyor.

‘Tam Görünüm’ seçeneği, tüm LG TV’lerle eşanlamlı hale gelen kontrast, derinlik ve gerçekçilik derecesinin tamamını ortaya çıkaran geniş ekran bir izleme deneyimi sunuyor. Şirketin ikinci nesil α (Alpha) 9 işlemcisi ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka destekli üstün görüntü ve ses kalitesi, sürükleyici bir izleme deneyimi sağlıyor.

Apple AirPlay 2 ve HomeKit uygulamalarını destekleyen televizyonda kullanıcılar, AirPlay 2 desteğiyle, iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları SIGNATURE OLED TV R’lerinde kolayca oynatabilecekler. Apple HomeKit desteğiyle, kullanıcılar, Home uygulamasını kullanarak veya Siri ile iletişime geçerek TV’lerini kontrol edebiliyor.

‘Yarı Görünüm’seçeneği, SIGNATURE OLED TV R’nin kısmen açılmasını ve tam ekran gerektirmeyen özel işlemlerin yönetimini sağlıyor. Televizyon, ‘Yarı Görünüm’ seçeneğindeyken kullanıcılar ‘Saat, Çerçeve, Mood, Müzik ve Ev Panosu’ gibi özellikler arasından seçim yapabiliyorlar. Böylece kullanıcılar, zaman ve hava durumunu kontrol etmek için Saat özelliğini, daha rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak için Mood özelliğini;fotoğraflarını görüntüleyebilmek içinse Çerçeve özelliğini kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’sinin satış fiyatı belli mi?

Şirketin özellikleriyle fark yaratan yeni OLED TV’sinin satış fiyatı henüz belli olmasa da yeni bir teknoloji sunduğu için yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Yeni LG OLED TV’ler iddialı geliyor