reklamı kapat

POPÜLER

LG Signature OLED TV R

LG’nin kıvrılabilir televizyonu astronomik fiyatıyla satışta [Video]

LG, dünyanın ilk kıvrılabilir televizyonu LG Signature OLED TV R (65R9) modelini ABD’de satışa sundu. Piyasadaki ilk kıvrılabilen OLED TV’si olarak lanse edilen astronomik satış fiyatıyla dikkat çekiyor.

ABD’deki satış fiyatı 100 bin dolar olan model yüksek fiyatı sebebiyle ne yazik ki çoğu kişiye hitap etmiyor. Bir şekilde görünüp kaybolabilen bir ekranı bünyesinde barındıran model, kullanıcılara 3 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ seçeneklerinden birini seçerek ancak OLED teknolojisinin geliştirilmesiyle mümkün olabilen şekillerde televizyon izleyebiliyor. İkinci nesil Alpha 9 işlemcisinden güç alan televizyonda derin öğrenme algoritması bulunuyor.

Apple AirPlay 2 ve HomeKit uygulamalarını destekleyen Signature OLED TV R modelinde kullanıcılar, AirPlay 2 desteğiyle, iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları Signature OLED TV R’lerde oynatabiliyor. Apple HomeKit desteğiyle, kullanıcılar, Home uygulamasını kullanarak veya Siri ile iletişime geçerek TV’lerini kontrol edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Signature OLED TV R sıra dışı tasarımıyla fark yaratıyor

Yarı Görünüm seçeneği, Signature OLED TV R modelinin kısmen açılmasını ve tam ekran gerektirmeyen özel işlemlerin yönetimini sağlıyor. Televizyon, Yarı Görünüm seçeneğindeyken kullanıcılar saat, çerçeve, müzik ve ev panosu gibi özellikler arasından seçim yapabiliyor. Böylece kullanıcılar, zaman ve hava durumunu kontrol etmek için Saat özelliğini, fotoğraflarını görüntüleyebilmek içinse Çerçeve özelliğini kullanabiliyor.

İlgili video

LG SIGNATURE OLED R tanıtım videosu