reklamı kapat

POPÜLER

LG Signature OLED TV R
LG Signature OLED TV R
LG Signature OLED TV R
LG Signature OLED TV R
LG Signature OLED TV R

Dünyanın ilk kıvrılabilir televizyonu Türkiye’de; işte detaylar [Video]

Dünyanın ilk kıvrılabilir televizyonu LG Signature OLED TV R,  Türkiye’de ön satışa açıldı. Sipariş üzerine özel olarak satın alınabilen televizyon, LG’nin Güney Kore’deki fabrikasında üretiliyor.

Advertisement

LG Signature OLED R ön sipariş üzerine özel olarak üretiliyor, titizlikle monte ediliyor ve LG’nin Güney Kore’deki fabrikasında en deneyimli ekip tarafından en kaliteli işçilikle tamamlanıyor. Dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’si olarak lanse edilen televizyon, kullanıcılara 3 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ seçeneklerinden birini seçebiliyor.

Tam Görünüm modunda LG Signature OLED TV R, 65 inç boyutuna geliyor. Yarı Görünüm, LG Signature OLED TV R’nin kısmen açılmasına izin vererek, tam TV ekranı gerektirmeyen belirli görevlerin yönetimine olanak tanıyor. Bu modda kullanıcılar, diğer ev aletlerini uzaktan çalıştırmak için Saat, Çerçeve, Mood, Müzik ve Ev Kontrol Paneli gibi özellikler ve modlar arasından seçim yapabiliyor. Sıfır Görünüm modunda OLED ekran tamamen kayboluyor. İkinci nesil Alpha 9 işlemcisinden güç alan televizyonda derin öğrenme algoritması bulunuyor. LG Signature OLED R ayrıca Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilde sesle etkinleştirilen akıllı ses tanıma fonksiyonu ile sesli komut verilerek kontrol edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Signature OLED TV R fiyatı ne kadar?

Apple AirPlay 2 ve HomeKit uygulamalarını destekleyen televizyon modelinde kullanıcılar, AirPlay 2 desteğiyle, iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları Signature OLED TV R’lerde oynatabiliyor. Apple HomeKit desteğiyle, kullanıcılar, Home uygulamasını kullanarak veya Siri ile iletişime geçerek TV’lerini kontrol edebiliyor. Televizyon , ABD merkezli Eyesafe’in düşük mavi ışık emisyonu gereksinimini karşılayan dünyanın ilk Eyesafe sertifikalı TV panellerini kullanıyor. Buraya tıklayarak sipariş verebileceğiniz televizyonun Türkiye satış fiyatı ise açıklanmadı. Televizyonun Güney Kore’deki satış fiyatı 100 milyon Güney Kore wonu yani yaklaşık 87 bin dolar. Televizyonun Türkiye’deki fiyatının astronomik düzeyde olacağını söyleyebiliriz.

İlgili video

Kıvrılabilir televizyon LGG Signature OLED TV R’nin tanıtım videosu