reklamı kapat

POPÜLER

LG InnoFest MEA 2019

LG, fark yaratan premium teknolojilerini InnoFest MEA 2019’da tanıttı

Güney Koreli teknoloji devi, LG InnoFest MEA 2019‘da en son premium yaşam alanı çözümleri serisini Seul’de görücüye çıkardı. Türkiye’nin de dahil Orta Doğu ve Afrika’dan iş ortakları, bayiiler ve medya mensupları LG Innofest etkinliğine katılarak, markanın fark yaratan teknolojilerini deneyimlemenin yanında, markanın gelecek stratejileri ve öncelikleri konularında bilgilendirildi.

LG, 2019 yılında ürün ailesini gelişmiş yaşam için birinci sınıf çözümler sunan entegre bir hizmet olarak yeniden konumlandırıyor. Markanın Ar-Ge girişim merkezi LG Science Park‘ta düzenlenen InnoFest MEA 2019, en son yenilikler tanıtıldı. Birkaç “yeniden yaratılan” yaşam alanını içeren etkinlik, katılımcılara LG ThinQ, LG SIGNATURE ve LG Objet serilerinin amiral gemisi modellerini yakında görme fırsatı sağladı. Tasarım ve fonksiyona özel önem veren LG’nin tüketicilerin hayatlarına daha fazla verimlilik, rahatlık ve keyif katmayı hedefliyor .

Katılımcılar, LG ThinQ alanında, LG’nin yapay zekası sayesinde evle kablosuz şekilde bütünleşen, bağlı ve fütüristik bir yaşam tarzını deneyimle fırsatı buldular. LG’nin tasarım odaklı premium markaları LG Objet ve LG SIGNATURE ise, etkileşimli ekranlarda üstün stil ve pratiklik uyumunu gösterdi.


Etkinlikte dikkati çeken bir diğer ürün de LG InstaView buzdolabı. Dev ekranında hava durumunu bildiriminden alışveriş listesi oluşturmaya kadar farklı özellikleri bulunan LG InstaView, ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Örneğin; aileden biri buzdolabında bulunan malzemelerden birini seçip, dokunmatik ekrandan o malzeme ile yapabileceği yemeklerin tariflerine ulaşabiliyor. Ayrıca tamamen akıllı hale getirilmiş mutfaklarda, ThinQ teknolojisi sayesinde buzdolabı ve fırın birbiriyle temas kuruyor. Böylelikle fırın, buzdolabının dokunmatik ekranından seçilen yemek tarifi için gerekli ön ısıtma hazırlıklarını yapabiliyor.


LG TWINWash çamaşır makineleri ise, kullanıcılara aynı anda iki ayrı bölme kullanarak çamaşırlarını daha hızlı temizleme imkanı veriyor. LG’nin Akıllı ThinQ mobil uygulamasını kullanan ev sakinleri, çamaşır makinelerini koltuklarından kalkmadan ya da ev dışındayken yönetmenin konforunu yaşıyorlar. ThinQ kullanıcıları, ev dışından makinelerindeki deterjan seviyesini görüp, alışveriş listelerini ona göre planlayabiliyorlar.


LG SIGNATURE’ın bir parçası olarak, Innofest katılımcıları dünyanın ilk kıvrılabilir OLED TV‘sini ayrıcalıklı olarak görme şansı elde etti. LG SIGNATURE OLED TV R, LG’nin sektör lideri OLED teknolojisini, teknik yeniliklerle birleştirerek, esnek yapısı ile alanlarla bütünleşebilen eşsiz bir ünite sunuyor. Amazon Alexa’nın da içerisinde bulunduğu bütünleşik dijital asistanla, kullanıcılar TV’lerini sadece seslerini kullanarak kontrol edebiliyor ve en sevdikleri programları yine sadece seslerini kullanarak seçebiliyorlar. LG’nin ikinci nesil α (Alpha) 9 akıllı işlemcisi ve derin öğrenme algoritması, içeriği mükemmel bir görüntü ve ses kalitesi sağlamak için optimize ediyor. Dünyanın ilk kıvrılabilir televizyonu olan LG SIGNATURE OLED TV R, sadece CES’te 70 ödüle layık görülmüştü. LG SIGNATURE OLED TV R, LG’nin Ar-Ge ve üretim tekniklerindeki başarısını gözler önüne seriyor.