reklamı kapat

POPÜLER

LG kıvrılabilen televizyon

Bir televizyon ne kadar pahalı olabilir? LG cevabı verdi!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2020 kapsamında önemli bir duyuru yaptı. Firma kıvrılabilen televizyon modelinin fiyatını açıkladı.

LG, geçen yıl CES 2019’da çok ses getiren bir kıvrılabilen televizyon modeli tanıtmıştı. İşte bu modelin nefes kesen fiyatı CES 2020’de verildi. 2020’nin ikinci yarısında çıkacak bu dikkat çeken model, tam 60 bin dolara satılacak. Türkiye için sadece kur çarpımı fiyatı 357 bin TL olan televizyon, eğer gelirse vergiler ile 400 bin TL’yi geçecek gibi görünüyor. Türkiye’ye gelme ihtimali bu açıdan gerçekten düşük olan kıvrılabilen televizyon, 65 inçlik katlanabilir OLED panelinde 4K çözünürlük sunuyor. Kullanılmadığı zaman kapanarak altındaki üniteye saklanan bu LG’nin ses fütüristik modeli, yapılan testlere göre 50 binden fazla kıvrılmaya dayanabiliyor ve bu da inanılmaz uzun bir kullanım süresine denk geliyor. Tüm bu yenilikçi yapısına rağmen 60 bin dolarlık fiyatı gerçekten aşırı uçuk olan modelin, tavandan çalışan yeni bir versiyonu da yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG CES 2020’de önemli duyuru daha yaptı

O da hatırlarsınız 48 inç OLED televizyon modeli olmuştu. Kısaca tekrar hatırlamak adına şimdiye kadar pazarda 55 inç altında OLED televizyon satılmıyordu. İşte bunu yeni modeliyle değiştiren teknoloji devi, şu an dar alana sahip kişileri oldukça memnun etmiş durumda. Çünkü gerçekten bazı oturma odaları için 55 inç çok büyük gelebiliyor ve 48 inç bu noktada çok kullanışlı görünüyor. Firmanın CX serisinde yer alan bu 48 inç OLED TV’si, 4K çözünürlük sunuyor ve boyutu gereği yüksek piksel yoğunluğu getiriyor. Bahsettiğimiz CX serisinde aynı zamanda 55 inç, 65 inç ve 77 inç versiyonlar da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken iki kanatlı drone modeli