reklamı kapat

POPÜLER

LG 8K TV
LG 8K TV

LG’den 2020’de gerçek “8K TV” patlaması

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, 2020’de 8K TV modellerini geniş kitlelere yayma konusunda kararlı. Firma yeni yıl için birçok model hazırlamış.

4K TV modelleri günümüzde hemen hemen standart haline geldi. Peki gelecek? Gelecekte 8K TV modelleri yer alıyor. Bu televizyonları kitlelere yayacak en büyük isim ise 2020’de LG olacak gibi görünüyor. Çünkü firmadan yeni yılda tam altı tane 8K TV geliyor. Bu seride 77 inç ve 88 inç olmak üzere iki adet OLED model yer alıyor. Geri kalan altı cihaz ise 65 inç ve 75 inç boyutlarda NanoCell LCD paneller üstüne kuruluyor. 2020’de özellikle bu LCD ekranlı 8K TV‘lerin dikkat çekeceği söylenirken, bu modellerin gerçek “8K” deneyimi sunduğu aktarılıyor. Güçlerini yeni Alpha9 AI işlemciden alacak denilen LG televizyonlar için henüz fiyat verilmiyor. 2020’deki bu hamle, 2021’de kimsenin 4K TV almayacağını gözler önüne seriyor. Bu arada Samsung’un da 8K TV‘ler konusunda büyük çalışmaları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, 8K TV modelleri yanında yeni bir kıvrılabilen televizyon da tanıtacak

Halen gösterilmeyen yeni model ise bir projeksiyon perdesi gibi görev yapıyor. Yani tavana asılan ve buradan aşağıya doğru inen model, projeksiyon kullanmadan benzer deneyimi sunuyor ve evlerde yer kaplamıyor. Bu arada firmadan bir 48 inç OLED televizyon da geliyor. Bunun daha önce de söylemiştik. Şu an pazarda 55 inç altında OLED televizyon satılmıyor. İşte bunu yeni modeliyle değiştirecek olan teknoloji devi, dar alana sahip kişileri memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü gerçekten bazı oturma odaları için 55 inç çok büyük gelebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken iki kanatlı drone modeli