reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OnePlus Concept One

OnePlus Concept One: Görünmez kameralı telefon! [Video]

Geçtiğimiz ay ilk müjdesi verilen OnePlus Concept One telefon üzerindeki gizem kalkıyor. Modelin en önemli özelliği belli olmuş durumda.

Advertisement

OnePlus Concept One, ilk müjdelendiğinde bir katlanabilir telefon sanılmıştı. Birçok kaynak modelin firmanın ilk katlanabilir telefonu olacağını iddia etmişti. Ancak durum hiç de böyle çıkmadı. OnePlus Concept One, sadece “alternatif gelecek için alternatif bir tasarım sunan” özel ancak standart bir akıllı telefon. Resmi olarak 7 Ocak tarihinde gösterilecek cihaz, şu an için 2020’de seri üretime girecek gibi durmuyor. Peki bu modeli özel yapan şey tam olarak ne? Modelin arkasındaki kamera sistemi, normalde görünmüyor. Arka kameraların üzerinde özel bir “elektrokromik cam” kullanan firma, bu sayede kameraları kullanılmadıkları zaman gizli hale getiriyor. Bunun örneğini aşağıdaki fotoğraf güzel şekilde gözler önüne sererken, modelin tasarımı ise kavisli kenalar temelinde yukarıdaki gibi olacak gibi duruyor. Tanıtım videosunda kameraların açık / kapalı halini görebileceğiniz Concept One, gerçekten dikkat çekiyor merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus Concept One firmanın yeni yılda tek modeli olmayacak

2020’de bir de amiral gemisi OnePlus 8 Pro geliyor. En son duyduğumuz kadarıyla cihaz 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran üzerine kuruluyor. Bu açıdan yine 120 Hz ekran taşıyacak Samsung Galaxy S11 ailesine rakip olacak telefon, tasarımsal olarak aşağıdaki gibi geliyor. Model görebileceğiniz üzere 7 Pro’dan farklı olarak motorlu bir ön kamera ile gelmiyor. Bunun yerine ön kamera bir ekran deliğinde karşımıza çıkıyor. Kavisli kenarları bulunan ve çok ince çerçevelere sahip olduğu görülen telefon, beklendiği gibi parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor.