reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 8 Pro 120 Hz

Gizemli OnePlus duyurusunun ne olduğu belli oldu

Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, sürpriz bir teknoloji duyurusu yapacağını müjdelemişti. İşte bunun ne olduğu belli oldu.

Advertisement

Türkiye pazarı için 2020 yılında sürpriz adımlar atabileceği tahmin edilen OnePlus, sürpriz teknolojini sonunda paylaştı. Bu ilk aşamada gizli tutulan teknolojinin arkasından tahmin edildiği gibi 120 Hz ekran teknolojisi çıktı. Samsung Galaxy S20 ailesinde de kullanılacak 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlar, daha önce de söylediğimiz gibi 60 Hz modellere oranla çok ama çok daha akıcı bir deneyim sunuyor. Bu konuda önemli bir adım atan şirket, bu ekranı ilk olarak OnePlus 8 ailesinde kullanılacaklarını da aktarıyor. Hatta söylendiği kadarıyla ailenin Pro modelinde 2K çözünürlükte bir 120 Hz ekran bizleri karşılayacak. 10-bit renk derinliği sunacak bu OLED ekran, Snapdragon 865’li modelin en önemli detaylarından olacak gibi görünüyor. İki farklı modelden oluşacak “8” ailesinin, MWC 2020 kapsamında tanıtılabileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus, en son Concept One ile çıkmıştı karşımıza

Bu model biliyorsunuz farkını özel kamera gizleme sistemiyle koyuyor. Modelin arkasındaki kamera sistemi, normalde görünmüyor. Arka kameraların üzerinde özel bir “elektrokromik cam” kullanan firma, bu sayede kameraları kullanılmadıkları zaman görünmez hale getiriyor. Bu kamera üstü kaplama aynı zamanda ND filtre olarak da kullanabiliyor. Bu sayede sensöre gelen ışık azaltarak kişilerin aşırı yüksek ışıkta daha kontrollü video ve fotoğraf çekmesine imkan tanıyan altyapı, gayet güzel duruyor.

İlginizi Çekebilir

İki pervaneli dikkat çeken drone modeli