reklamı kapat

POPÜLER

Samsung The Wall

Samsung yeni microLED The Wall ile kendisini aştı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung yeni microLED The Wall ile kendisini aştı. Yeni sürüm çok daha gelişmiş bir seçenek.

Samsung, ilk The Wall ile uzun süre önce karşımıza çıkmıştı. Firma bu devasa görüntü sistemini şöyle tanımlamıştı:

“Kişiselleştirilebilir farklı ekran büyüklüklerini talep eden tüketiciler için “The Wall” net bir çözüm olarak öne çıkıyor. Modüler TV teknolojine sahip The Wall tıpkı bir yapboz gibi bir araya gelen kare modüler parçalar 150” büyüklüğüne kadar devasa ekranların oluşturulmasına imkân sağlarken, 5000 Nitlik parlaklığı ile sınıfının en iyi görüntü kalitesini sunuyor.”

Şimdi gelen yeni sürüm ise söylendiği kadarıyla yatayda tam 16K çözünürlüğe destek veriyor ve 1.000 inç boyuta kadar özelleştirilebiliyor. Parlaklığı 1.600 nit’e kadar çıkan yeni sürüm, akıcılığı artırmak adına artık 120 Hz yenileme hızı sunuyor.

MicroLED temelinde tasarlanan yeni The Wall, HDR10+ desteğine de sahip. Gelişmiş yapay zeka altyapısı ile 4K içerikleri 8K ve üstüne çıkarabilen teknoloji harikası, söylendiği kadarıyla canlı olarak çok etkileyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

The Wall, ilk sürüm gibi halen son kullanıcıya hitap etmiyor. Yani bu model evlere girmesi için tasarlanmış bir seçenek konumunda yer almıyor. Ürün spesifik olarak ticari kullanıma odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung TV tarafında OLED kullanacak denilmişti

Ancak bu daha sonra yalanlandı. Firma çok açık olarak bazı iddiaların aksine LG’den OLED panel almayacaklarını ve herhangi bir OLED TV üretmeyeceklerini açıkladı.

Samsung, QLED TV’lerin halen OLED’lerden daha iyi olduğunu belirtiyor. Samsung’un QLED TV modelleri biliyorsunuz OLED değil LCD temelinde kuruluyor.

Firmanın QLED TV’lerinde LCD temelinden dolayı yanma sorunu da bulunmuyor. Ancak QLED TV’lerin OLED’lerden daha iyi açıklaması çok da gerçeği yansıtmıyor.

OLED’in gerçek siyahları ve sunduğu canlı renk deneyimi LCD’ye oranla benzersiz bir seviyede yer alıyor. Telefon, tablet ve dizüstü modellerinde OLED kullanan Samsung, TV tarafında bu teknolojiye geçmiyor ancak firma ilerisi için farklı başka teknolojiler geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın