reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, Times Square meydanına 100 metrelik dijital şelale getirdi [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, meşhur Times Square meydanına 100 metrelik şelale getirdi.

Samsung, pek öne çıkmıyor olsa da dünyanın en büyük ticari ekran / dijital reklam panosu üreticileri ve uygulayıcıları arasında yer alıyor. Firmanın bu alandaki yeni uygulaması ise gerçekten nefes kesiyor.

Birçok alanda aktif olarak yer alan şirket, kısa süre önce Smart LED Signage teknolojisi üzerinden dijital ekranlar kullanarak Waterfall-NYC (2021) isimli bir çalışmaya imza attı.

Burada tam 9 bin nit parlaklığa sahip ekranlar kullanılarak 100 metrelik dijital bir şelale oluşturuldu. Gerçekten çok etkileyici görünen bu çalışmada firma adeta sınırlarını zorladı.

Bu dijital şelaleyi direkt olarak sayfanın üzerindeki videoda izleyebilirsiniz. Firmanın daha önce de böyle devasa dijital tabelalar kurduğunu belirtelim.

Samsung en son başka bir dev ekran ile ses getirmişti

Samsung, kısa süre önce yeni The Wall ile ses getirdi. Yeni sürüm söylendiği kadarıyla yatayda tam 16K çözünürlüğe destek veriyor ve 1.000 inç boyuta kadar özelleştirilebiliyor. Parlaklığı 1.600 nit’e kadar çıkan yeni sürüm, akıcılığı artırmak adına artık 120 Hz yenileme hızı sunuyor.

MicroLED temelinde tasarlanan yeni The Wall, HDR10+ desteğine de sahip. Gelişmiş yapay zeka altyapısı ile 4K içerikleri 8K ve üstüne çıkarabilen teknoloji harikası, söylendiği kadarıyla canlı olarak çok etkileyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

The Wall, ilk sürüm gibi halen son kullanıcıya hitap etmiyor. Yani bu model evlere girmesi için tasarlanmış bir seçenek konumunda yer almıyor. Ürün spesifik olarak ticari kullanıma odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın