reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Türkiye duyurdu: Dijital Sanat platformu "dART"

Samsung Türkiye duyurdu: Dijital Sanat platformu “dART”

Samsung Türkiye’den bugün geleceğe yönelik bir adım geldi. Firma bugün karşımıza Dijital Sanat platformu “dART” ile çıktı.

Kısa süre önce yukarıdaki video paylaşımını yapan Samsung Türkiye,Dijital Yaşamda Dijital Sanat” mottosuyla dART platformunu karşımıza çıkardı. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz platform için firma şunları aktardı: “Samsung’un katkılarıyla oluşturulan, yeni nesil sanatın nefes kesici yepyeni platformu dART’la tanışmaya ne dersiniz? O zaman, başlayalım! Samsung olarak telefon, tablet ve ekranlar gibi ileri teknoloji ürünlerimizle dijital sanatın oluşumuna verdiğimiz desteğe ek olarak, Türkiye’de dijital sanatın gelişimine katkı sunacak dART Dijital Sanat Platformunu sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin dijital sanat ve NFT teknolojileri alanında öncü isimlerinden oluşan bir uzman kurulu ile birlikte tanıttığımız bu platform, hem dijital sanatın dünyadaki gelişimi, hem de Türkiye’de bu alanda yaşanan yenilikler hakkında güncel, yol gösteren ve bu alanı sahiplenen bir platform olarak herkesin kullanımına açık olacak.”

Samsung Türkiye, resmi sayfada ilk dART sanatçılarını da gösterdi. Paylaştığımız sayfada önemli açıklamalar yapan ilk sanatçılar Hakan Yılmaz ve Devrim Danyal oldu. Şirket yeni adımı için ekstra olarak şunları da aktardı: “Biz Samsung olarak, varlığımızın temelinde bulunan yenilik yaratma arzusunu sürekli canlı tutma isteğimiz ile dijital sanatı daha geniş kitlelere yaymak ve dijital sanata ilgi duyan herkesi dijital sanatla buluşturmak için dART ile heyecan dolu bir yola çıkıyoruz. dART ile; görsel, işitsel ve her türden dijital sanata yer açıyoruz. Dijital sanatlarda geleceği hedefleyen herkesi Samsung’un katkılarıyla oluşturulmuş dART platformuna bekliyoruz. Çünkü dART, dijital yaşamda dijital sanat.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında dART platformu altında, eski popülerliğinden uzaklaşan NFT için “NFT Nedir?, NFT Gelir Modelleri, NFT’lerin Kullanım Alanları, NFT Teminolojisi, Sektörel NFT Konuları ve Dijital Sanal Tarihi” gibi henüz aktif olmayan eğitimler yayınlayacak Güney Kore merkezli teknoloji evi, yeni platformu için oldukça heyecanlı görünüyor.

Günümüzde dijital sanat denildiği zaman akla esasen ilk olarak Refik Anadol geliyor. Samsung ile Refik Anadol arasında da önemli bir ortaklık bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle