reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Sürpriz iddia; Samsung Galaxy S4 Zoom’un yenisi mi geliyor?

2013 yılının ortasında hayatımıza giren Samsung Galaxy S4 Zoom, yakında yenilenebilir. Kaynaklardan ilginç bilgiler geliyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra firmanın şu an kamera konusunda en iyi cihazı konumunda yer alıyor. Bu model ile ciddi ses getiren Güney Kore merkezli teknoloji devi, bir kaynağın aldığı duyumlara bakılırsa Galaxy S4 Zoom modelini yenilemeye hazırlanıyor. Henüz yüzde 100 kesin olmayan bu detay gerçekten ilginç görünüyor. Galaxy S4 Zoom, zamanının kamera konusunda en iddialı ve farklı telefonları arasında yer alıyordu. Bir  telefondan çok sayfada görebileceğiniz üzere kompakt fotoğraf makinesi formunda hazırlanan ürün, 10x seviyesinde kayıpsız optik zoom ile oldukça yüksek bir performans ortaya koyuyordu. Bu 10x zoom’u arkasındaki tek bir 16 megapiksel 1/2.33 inç sensörlü kamera ile sağlayan telefon, çıktığında fotoğraf konusunda gerçekten çok dikkat çekmişti. İşte bu modelin yenisi de gelişen teknolojiler ile gerçekten çok iddialı olabilir gibi görünüyor. Bu arada kaynak duyumlarının Android işletim sistemli dijital fotoğraf makinesi Galaxy Camera’nın yenisi için olabileceğini de aktarıyor. Ancak Samsung’un spesifik olarak fotoğraf makinesi pazarına yeniden geri dönmeyeceği düşünülüyor. Çünkü artık hemen herkes fotoğraf ihtiyacını telefonlar ile karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamerasında tam olarak neler sunuluyordu?

Tekrardan hatırlamak adına telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor. Galaxy S4 Zoom’un yenisi ile firmanın 20 hatta bir ihtimalle 30x kayıpsız optik zoomlara çıkma şansı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?

İLGİLİ HABERLER