reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Suzuki V-Storm 1050
Suzuki

Suzuki V-Storm 1050 Türkiye pazarına giriş yaptı; işte bilmeniz gerekenler

Ailenin üçüncü üyesi olarak zirveye yerleşen Suzuki V-Storm 1050, teknolojik donanımlarıyla güvenlik konusunda da iddialı.

Advertisement

Suzuki maceracı serisi V-Strom’un en güçlü üyesi DL1050’yi Türkiye’de satışa sundu. Markanın off-road motosikletleri DR-Z ile DR Big modellerinden ilham alınarak geliştirilen V-Strom 1050; kolay manevra kabiliyeti, sportifliği, yeni nesil teknolojileri ve yüksek performans sunan V-Twin motoruyla iddiasını güçlü bir şekilde ortaya koyuyor. Türkiye’de Mayıs ayından itibaren 149.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlanan serinin yeni üyesi Suzuki V-Storm 1050, 1050 ve 1050 XT donanım versiyonlarıyla motosiklet tutkunlarının karşısına çıktı.

Suzuki

Suzuki V-Storm 1050 teknik özellikleri

V-Strom 1050, “Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi” özelliklerini bünyesinde barındırarak önemli bir güvenlik standartını da beraberinde getiriyor. Bunlar arasında; Hareket Takip Fren Sistemi, Yokuş Kalkış Kontrol Sistemi, Eğime Bağlı Kontrol Sistemi, Seyir Kontrol Sistemi, Yüke Bağlı Kontrol Sistemi öne çıkıyor. Üç farklı sürüş moduyla gelen modeldeki Çekiş Kontrol Sistemi ise sürekli olarak ön ve arka teker hızını, gaz kelebeğinin konumunu, krank ve dişli pozisyonlarını denetleyerek ateşleme zamanı ve hava çıkışlarını yönetiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V-Strom 1050, sahip olduğu motor özellikleriyle yeni Euro5 emisyon standartlarını karşılıyor. 1037 cc hacmindeki su soğutmalı 90 derece V-Twin motor, 8500 d/d’da 106 beygir güç üreterek yüksek performans sağlıyor. Şehir, kırsal yollar, rüzgar geçişleri, toprak yollar gibi farklı durumlarda sürüş keyfini maksimize eden rafine motor, 100 km’de ortalama 4,9 litre yakıt tüketimine sahip. Motorda yer alan düşük RPM destek sistemi ve elektronik gaz kelebeği; sürücünün durduktan sonra hareket edişini ve ani manevraları kolaylaştırıyor. Ayrıca ekzantrik mili ve zamanlaması, çift ateşleme teknolojisi, motor kontrol modülü ve sıvı soğutmalı yağ soğutucusu gibi fonksiyonlar motor verimliliğini artıran özellikler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir motosiklet modeli