reklamı kapat

POPÜLER

Honda Gold Wing Android Auto

Honda Gold Wing için sevindiren Android Auto haberi

Otomobil devi Honda’nın en üst seviye motosiklet modellerinden Honda Gold Wing için sevindiren Android Auto haberi verildi.

Apple‘ın modern birçok otomobil modeli içerisinde yer alan CarPlay sistemi, 2017 yılında motosiklet dünyasına da giriş yapmıştı. Apple CarPlay destekli ilk motosiklet ise Honda Gold Wing olmuştu. Biliyorsunuz iPhone modellerini otomobillerin yerleşik eğlence sistemine bağlayan Apple CarPlay, kullanışlı arayüzü ve yetenekleriyle oldukça beğeniliyor. Telefonunuzdaki önemli verilere erişimi hızlandıran ve güvenliği artıran sistem, Gold Wing bünyesinde yakında öbür alternatife yani Android Auto desteğine de kavuşuyor. Android akıllı telefon sahiplerini sevindirecek bu desteğin önümüzdeki haziran ayında güncelleme ile verileceği açıklanıyor. CarPlay gibi uzun yola yönelik büyük bir motor olduğu için Gold Wing’e çok iyi uyum sağlayacak Android Auto sistemi, gidondaki butonlarla kontrol edilebilecek. Bluetooth kulaklık bağlanabilen motosiklet, tahmin edebileceğiniz üzere renkli bir ekran barındırıyor.

Firmadan konu hakkında gelen açıklama ise şu şekilde: “Android Auto entegrasyonu Android uyumlu akıllı telefonları motosiklette kullanmanın basit ve güvenli yolunu sunuyor. Basitleştirilmiş arayüzü ve kullanımı kolay sesli komut sistemi ile sürücünün dikkati dağılmadan yola ve sürüşe odaklanmasını sağlıyor. Android Auto, sürücünün sevdiği müzik, medya ve mesajlaşma uygulamalarına motosikletten erişme imkanı tanıyor. Android Auto’nun Google Asistan özelliği sayesinde sürücü gözünü yoldan ellerini gidondan ayırmadan sesli komut özelliğini kullanarak sürüşüne odaklanabiliyor, bağlantıda kalabiliyor ve yolculuğunu daha eğlenceli hale getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Gold Wing çok gelişmiş ve akıllı bir motosiklet

Son jenerasyon Gold Wing, söylendiği kadarıyla yerini aldığı modelden tam 40 kg daha hafif. 1,800cc motoru bulunan ve çift salıncak sistemli ön süspansiyon sistemiyle gelen araç, iki kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Bütünleşik bir modern tasarımı bulunan Gold Wing, uzun süredir satışa bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir motosiklet modeli