reklamı kapat

POPÜLER

Apple CarPlay destekli ilk motosiklet: 2018 Honda Gold Wing
lay destekli ilk motosiklet: 2018 Honda Gold Wing
lay destekli ilk motosiklet: 2018 Honda Gold Wing
lay destekli ilk motosiklet: 2018 Honda Gold Wing

Apple CarPlay destekli ilk motosiklet: 2018 Honda Gold Wing

Apple‘ın modern birçok otomobil modeli içerisinde yer alan CarPlay sistemi, en sonunda motosiklet dünyasına da giriş yaptı. Apple CarPlay destekli ilk motosiklet ise 2018 Honda Gold Wing oldu.

iPhone modellerini otomobillerin yerleşik eğlence sistemine bağlayan Apple CarPlay, kullanışlı arayüzü ve yetenekleriyle oldukça beğeniliyor. Telefonunuzdaki önemli verilere erişimi hızlandıran ve güvenliği artıran sistem, artık 2018 Honda Gold Wing bünyesinde de yer alıyor. Bu açıdan bir ilke imza atan motosiklet, yerleşik ekranında iPhone deneyimi yaşatıyor. Bu özellikle motosiklet tarafında çok daha yüksek güvenlik anlamına gelirken, telefon bağlantısı USB üzerinden gerçekleştiriliyor. Uzun yola yönelik büyük bir motor olduğu için Gold Wing’e çok iyi uyum sağlayan sistem, gidondaki butonlarla kontrol edilebiliyor. Bluetooth kulaklık bağlanabilen motosiklet, tahmin edebileceğiniz üzere renkli bir ekran barındırıyor.

Apple CarPlay 2018 Honda Gold Wing ile motosiklet dünyasında

Honda’nın yeni motosiklet modeli Gold Wing, söylendiği kadarıyla yerini aldığı modelden tam 40 kg daha hafif. 1,800cc motoru bulunan ve çift salıncak sistemli ön süspansiyon sistemiyle gelen araç, iki kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Bütünleşik bir modern tasarımı bulunan Gold Wing, 2018 Eylül ayında satışa çıkacak. Motosikletin yurt dışı satış fiyatı ise 23 bin dolar seviyesinde olacak.