reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Apple CarPlay

WhatsApp’a otomobil sahiplerini sevindirecek destek

Apple‘ın modern birçok otomobil modeli içerisinde yer alan ya da eklenebilen CarPlay sistemi, bugün bir ilke imza atarak WhatsApp desteği de kazandı. Kullanıcıların uzun süredir beklediği destek sonunda geldi.

iPhone modellerini otomobillerin yerleşik eğlence sistemine bağlayan Apple CarPlay, artık WhatsApp desteğine de sahip. Uygulama için yayınlanan 2.18.20 sürümüyle gelen destek, sürücüleri oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Getirilen bu özellikle kişiler artık okunmamış mesaj sayısını otomobillerinin yerleşik eğlence sistemi üzerinde görebiliyor. Buna ek olarak gelen mesajlar dijital asistan Siri’ye okutulabiliyor ve aynı şekilde sesli mesaj gönderilebiliyor. Yerleşik mesajlaşma uygulamasından farklı olarak mesajlara liste halinde erişim sunmayan uygulama, yine de oldukça faydalı görünüyor. WhatsApp’ı CarPlay sisteminde kullanmak ise oldukça basit. iPhone’unuzu otomobile bağladığınız anda CarPlay menüsünde uygulamanın simgesi beliriyor ve bildirimler gelmeye başlıyor.

En popüler mesajlaşma servisi “WhatsApp”

Her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaya devam eden servis şu an günlük 300 milyon, aylık ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Kullanıcı tabanını dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artıran servis, artık işyerlerinin dahi olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yeni destekle daha kullanışlı hale gelen Facebook’un popüler platformu, yavaş da olsa çağa ayak uyduruyor. CarPlay destekli otomobillere buradan ulaşabilirsiniz.