reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den Apple CarPlay ve Android Auto destekli araç içi yeni ses serisi

04 Eylül 2017

Sony, akıllı telefonlarla uyumlu araç içi ses serisini genişletmeye devam ediyor.

İlk olarak akıllı özelliklere sahip Sony XAV-AX200 Ses ve Görüntü Alıcısı satışa sunulurken daha sonra DAB sürümü de son tüketici ile buluşacak. Sony XAV-AX200, 6,4 inçlik dokunmatik ekrana ve erişimi kolay, dönebilen bir ses kontrol tuşuna sahip. Eşsiz özelliklere sahip ses ve görüntü alıcısı, Dynamic Stage Organizer (DSO) ve EXTRA BASS gibi teknolojileri de destekliyor. Sony XAV-AX200, 3 adet harici kamera girişi sayesinde sürücünün üç farklı kamera arasından seçilen görüntüyü ekrana aktarmasını sağlıyor. Girişlerden biri arkayı gösterirken; diğer ikisi tercihe göre belirlenebiliyor.


EXTRA BASS, motor sesini bastıran düşük güçlendirmeli devreleri ile her ses düzeyinde derin, güçlü bas ile net ses üretebiliyor. Sony XAV-AX200, aynı zamanda yüksek kaliteli bir ses deneyimi sağlamak için sinyali ayarlayarak pano üstü sanal hoparlörler yaratan DSO fonksiyonuna da sahip.

Sony XAV-AX100’ün üzerine kurulan yeni modellere, daha geliştirilmiş bir eğlence deneyimi için birçok yeni özellik ekleniyor. Ayarlanabilir direksiyon kumanda girişi, direksiyon ile mikrofonlu kulaklık arasında sinyal dönüştürme için herhangi bir adaptöre ihtiyaç olmaması için, genel kumanda protokolünü kapsıyor. Ayrıca, mikrofonlu kulaklık güç amplifikatörüne bağlıyken daha az bozulmaya sahip, daha net ses elde eden, güçlü bir 4 voltluk sinyal sağlayan yeni bir yüksek voltajlı pre-out (4V) çıkış da bulunuyor. 10 ön ayarlı 10 bantlı ekolayzer (EQ10), çeşitli dinleme ortamları için kolay ve etkili frekans ayarı sağlıyor. Sony XAV-AX100, kayıpsız ses formatı FLAC desteğine de sahip.

Sony XAV-AX200, Kasım 2017’den itibaren temin edilebilecek. AV-AX200’ün Mart 2018’den itibaren temin edilebilecek olan DAB sürümü ise, tamamen entegre bir dijital radyo deneyimi sağlıyor.