reklamı kapat

POPÜLER

Realme

Realme firmasından önemli Türkiye ve global kullanıcı başarısı!

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, hem global olarak hem de Türkiye pazarında önemli başarıların müjdesini verdi.

Türkiye pazarında yeni akıllı telefon modelleriyle ses getiren Realme, ülkemize giriş yapmış en taze isimlerden. Ürün gamını büyütmeyi sürdüren firma, kısa süre önce global olarak 35 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı. Firmadan ayrıca Türkiye pazarıyla alakalı da bir başarı geldi. Yapılan resmi açıklamaya göre firma Türkiye’de elektronik sektörün yüzde 31 satış kaybı yaşadığı koronavirüs döneminde, yüzde 40 büyüyerek sektörde tarih yazdı. Konu hakkında Realme Satış Direktörü Doğuş Dedeoğlu; “Türkiye pazarına çok yeni giren bir marka olarak bu süreci hedeflerimizden geriye düşmeden geçirmek ilk önceliğimizdi. Ancak bu dönemde daha net gördük ki Realme, oluşan fan kitlesi ile beraber sevilen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörde satışların yüzde 31 oranında daralmaya gittiğini görüyoruz. Ancak realme bu dönemde yüzde 40 büyüyerek hepimize birçok şeyi kanıtladı. Ülkemizin de virüs ile mücadelesi günden güne daha iyi bir boyuta ulaşıyor. Bu günler bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme en son oyun telefonu ile gündeme gelmişti

Yukarıda da görebileceğiniz gibi standart bir tasarıma sahip olan yani abartıya kaçılmayan telefon, çok parlak cam bir arka bölüm taşıyor ve burada dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor gibi görünen oyun telefonu, firma içerisinde Blade Runner kod adıyla geçiyor ve sızıntıya göre bağlantı için USB-C kullanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere gücünü Snapdragon 865 işlemciden alan ve 65W hızlı şarj sistemiyle geleceği aktarılan model, halen neden bir “oyun telefonu” olarak nitelendiriliyor henüz tam olarak anlaşılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın

İLGİLİ HABERLER