reklamı kapat

POPÜLER

Realme

Karşınızda Türkiye ihtimali de olan Realme oyun telefonu

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, 25 Mayıs tarihinde büyük bir ürün tanıtımı yapıyor. Burada bir oyun telefonu da geliyor.

Türkiye pazarında yeni akıllı telefon modelleriyle ses getiren Realme, en son gündeme X3 SuperZoom telefonu ile gelmişti. Şimdi ise firmanın geliştirdiği oyun telefonu karşımızda bulunuyor. Birçok benzerinden farklı olarak ilginç şekilde standart bir tasarıma sahip olan yani abartıya kaçılmayan telefon, çok parlak cam bir arka bölüm taşıyor ve burada dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor gibi görünen oyun telefonu, firma içerisinde Blade Runner kod adıyla geçiyor ve sızıntıya göre bağlantı için USB-C kullanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere gücünü Snapdragon 865 işlemciden alan ve 65W hızlı şarj sistemiyle geleceği aktarılan model, neden bir “oyun telefonu” olarak nitelendiriliyor henüz tam olarak anlaşılamıyor. Çünkü telefonun normal telefonlardan hemen hemen hiçbir farkı bulunmuyor. Bu arada firmadan 25 Mayıs tarihinde bir Realme TV de geliyor deniyor. Bunun 43 inç boyutunda bir Android TV olduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Watch akıllı saat modeli de aktif olarak yolda

Realme’nin ilk akıllı saat modeli gerçekten basit bir model olarak yolda. Ön yüzünde devasa çerçevelerin olduğu saat, şimdilik dört farklı renk seçeneğiyle kendisini gösteriyor. Optik nabız sensörü ile donatılan akıllı saat, 1,4 inç 320×320 piksel renkli LCD ekran üstüne kuruluyor. 160 mAh piliyle 7 günlük bir pil ömrüne sahip olan saat, IP68 sertifikası taşıyor. Firmanın kendi işletim sistemini benimseyen model, birçok ilginç saat arayüzü ile yolda bulunuyor. Modelin henüz ne zaman geleceği ya da fiyatı bilinmiyor. Ancak fiyatın oldukça düşük olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın

İLGİLİ HABERLER