reklamı kapat

POPÜLER

Redmi 9

Bütçe dostu Redmi 9 için netleşen büyük pil kapasitesi

Xiaomi alt markası Redmi‘nin bütçe dostu modeli Redmi 8‘in yerini alacak yeni cihaz Redmi 9 için pil kapasitesi sonunda netleşti.

İlk bilgileri geçtiğimiz ay gelen ve yapılan bir sızıntıda ilk defa arkası kendisini gösteren  Redmi 9, hatırlarsınız kısa süre önce firmanın resmi sitesinde de listelenmişti. Çıktıktan sonra Türkiye’de de satılması beklenen telefonlardan olan cihaz, FCC’nin resmi kayıtlarına göre 5.000 mAh pil üstüne kuruluyor. Bu da oldukça güzel görünüyor. 5.000 mAh pil ile ciddi bir kullanım ömrü getirecek izlenimi oluşturan model, hızlı şarj konusunda ise konumuna göre kabul edilebilir detaylar ile yolda. Telefonun yanında 10W hızlı şarj cihazının verileceği ancak 18W hızlı şarjı destekleyeceği daha önceki duyumlar arasında yer alıyor. Elbette bu değerler düşük ancak dediğimiz gibi telefon alt seviyeye konumlandırılıyor. Bütçe dostu telefon yukarıda da görebileceğiniz üzere arkasında dörtlü kamera taşıyor. Kamera modülünün hemen altına parmak izi sensörü yerleştirilen telefon, görüntüleme konusunda sınıfında iddialı olacak izlenimi oluşturuyor. Redmi 9 modelinin 6,6 inç LCD ekran taşıdığı aktarılan ön yüzü ise henüz kendisini göstermiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi 9 için başka neler biliyoruz?

Telefon söylendiği kadarıyla arkada 13 megapiksel ana + 8 megapiksel geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik sensörü bir araya getiriyor. Damla çentik ya da bir ekran deliği ile yolda olduğu düşünülen cihaz, sağlam kaynaklara göre gücünü MediaTek Helio G80 işlemciden alıyor. Telefonun çok ama çok yakında tanıtılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle dikkat çeken akıllı saat