reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Yeni Spotify özelliği “sosyal dinleme” kullanıma çıktı

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, “sosyal dinleme” isimli özelliği kullanıma sundu. İşte detaylar;

Spotify bu sefer müjdesi uzun süre önce verilen sosyal dinleme altyapısı ile karşımızda yer alıyor. İlk olarak Jane Manchun Wong tarafından bulunan bu yeni özellik, aktarıldığı kadarıyla Android tarafında paralı üyeler tarafından şu anda aktif olarak kullanılabiliyor. Kısa süre sonra iOS tarafı dahil herkese geleceği aktarılan özellik, temel olarak birden fazla arkadaşın beraber müzik dinlemesine imkan tanıyor. Bu altyapıda herkes kendi cihazından bağlantı sağlayarak tek bir listeye “canlı olarak” müzik ekleyebiliyor ve kontrol sağlayarak ortak dinleme yapabiliyor. Hızlı bağlantı için özel bir kod hazırlayan firma, listede geniş özelleştirme imkanları tanıyor olmasıyla sıkı arkadaşları ve çiftleri fazlasıyla memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Firmanın platformdaki imkanları sürekli olarak artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için kısa süre önce de güzel bir özellik gelmişti

Spotify platformunun iOS ve Android uygulamasına en son premium yani paralı kullanıcılar için çalma listesinden şarkı gizleme özelliği eklenmişti. Bu sayede firmanın hazırladığı listelerdeki istemediğiniz şarkıları rahatlıkla gizleyebiliyorsunuz. Bu da oldukça güzel görünüyor ve gizlenen parçaların istenirse tekrar listede görünür yani çalar hale getirilebildiği aktarılıyor. Spotify’in hazırladıkları yanında diğer kullanıcıların hazırladığı listelerde de çalışan şarkı gizleme özelliği, premium aboneleri oldukça memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

İlgili Video