reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Dikkat çeken Spotify özelliği “sosyal dinleme” herkese açıldı

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, “sosyal dinleme” isimli özelliğini herkese açtı.

Spotify ilk testleri uzun süre önce başlayan sosyal dinleme altyapısını hem ücretsiz hem de ücretli “premium” aboneler için global olarak sunmaya başladı. Özellik kısa süre önce eksiksiz şekilde herkese açılacak.

İlk olarak Jane Manchun Wong tarafından bulunan bu yeni özellik, temel olarak birden fazla arkadaşın beraber müzik dinlemesine imkan tanıyor. Bu altyapıda herkes kendi cihazından bağlantı sağlayarak tek bir listeye “canlı olarak” müzik ekleyebiliyor ve kontrol sağlayarak ortak dinleme yapabiliyor.

Hızlı bağlantı için özel bir kod hazırlayan firma, listede geniş özelleştirme imkanları tanıyor olmasıyla sıkı arkadaşları ve çiftleri fazlasıyla memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için son rakamlar ne durumda?

Pazardaki en büyük rakibi Apple Music ile olan arayı iyice açan Spotify, kısa süre önce yapılan güncel açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısını 365 milyon seviyesine taşımış durumda. Servisin ücretli abone sayısı ise 165 milyon seviyesini görmeyi başarmış.

Burada aynı yılın aydı dönemine oranla aktif kullanıcıda yüzde 22’lik, ücretli abone sayısında ise yüzde 20’lık bir yükseliş görünüyor. Bu da elbette firmanın yüzünü güldürüyor.

Hepsine ek olarak firma geçtiğimiz ay Spotify Plus paketi ile de gündeme gelmişti. Kişilerin aylık sadece 1 dolara premium Spotify abonesi olmasını sağlayacak paketin çıktığı zaman Türkiye’de 8 TL ya da 9 TL olmasını bekliyoruz.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept