reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Faydalı yeni Spotify özelliği “zenginleştir” Türkiye’de kullanıma çıktı

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, bugün Türkiye dahil birçok pazara “zenginleştirgetirdi.

Spotify en son ilk testleri uzun süre önce başlayan sosyal dinleme altyapısını hem ücretsiz hem de ücretli “premium” aboneler için global olarak sunmaya başlamasıyla ses getirmişti.

Şimdi ise kişisel çalma listeleri için “zenginleştir” seçeneği geldi. Yukarıda da dediğimiz gibi Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda gelen bu özellik, aslında ismiyle kendisini açıklıyor.

Kişisel çalma listelerinin üst kısmına eklenen zenginleştir seçeneği, özel algoritmalar kullanarak oluşturduğunuz çalma listesine otomatik olarak sevebileceğiniz tarzda müzikler ekliyor.

Böylelikle de oluşturduğunuz müzik listesi sadece tek bir tuşla büyüyor, temel olarak zenginleştirilmiş oluyor. Firma bu özelliği kısaca şöyle açıklıyor:

“Çalma listeni önerilen şarkılarla zenginleştir. Öneriler günlük yenilenir”

Spotify, zenginleştirilen çalma listelerine kullanıcıların süreci rahat şekilde anlaması için “zenginleştirilmiş” ibaresini de koyuyor. Özelliğin daha fazla kişinin kullanmasıyla ilerleyen dönemde daha da iyi hale gelmesi bekleniyor.

Spotify

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için son rakamlar ne durumda?

Pazardaki en büyük rakibi Apple Music ile olan arayı iyice açan Spotify, kısa süre önce yapılan güncel açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısını 365 milyon seviyesine taşımış durumda. Servisin ücretli abone sayısı ise 165 milyon seviyesini görmeyi başarmış.

Burada aynı yılın aydı dönemine oranla aktif kullanıcıda yüzde 22’lik, ücretli abone sayısında ise yüzde 20’lık bir yükseliş görünüyor. Bu da elbette firmanın yüzünü güldürüyor.

Hepsine ek olarak firma geçtiğimiz ay Spotify Plus paketi ile de gündeme gelmişti. Kişilerin aylık sadece 1 dolara premium Spotify abonesi olmasını sağlayacak paketin çıktığı zaman Türkiye’de 8 TL ya da 9 TL olmasını bekliyoruz.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept