reklamı kapat

POPÜLER

Baştan aşağı yenilendi: Suzuki GSX-R1000R

Suzuki, Avrupa’nın en büyük motosiklet fuarlarından biri olan INTERMOT Uluslararası Motosiklet, Scooter ve Bisiklet Fuarı’nda, uzun bir aranın ardından baştan aşağı yenilediği markanın amiral gemisi modeli GSX-R1000R‘ı kullanıcıların beğenise sundu.

Türkiye’de en çok tercih edilen motosiklet markalarından birisi olan Suzuki‘nin INTERMOT 2016’daki en en önemli temsilcileri, aradan geçen 8 yılın ardından ilk kez bu kadar geniş kapsamlı olarak yenilenen GSX-R1000 ve GSX-R1000R modelleri oldu. Bu geliştirmelerin en başında markanın MotoGP’de edindiği tecrübeler ve geliştirmeler yer alıyor. Yenilenen Suzuki GSX-R1000R serisinin öne çıkan özellikleri arasında sürücülere sunulan 10 farklı sürüş modu seçeneği yer alıyor.

suzukirr6
Fuar kapsamında tanıtılan diğer modellerdeki gibi Suzuki R1000R serisinde EU4 emisyon standartlarında 999.8 cc’lik dört silindirli bir motor görev yapıyor. Suzuki’nin Broad Power System olarak adlandırdığı sisteme ve değişken supap zamanlamasına sahip olan motor 202 beygir güç ve 117 Nm‘lik tork değerine sahip. 2017 Suzuki GSX-R1000R’da sürücünün yol durumuna göre tercihi yapmasına imkan veren çekiş kontrol sistemi, kalkış kontrol sistemi ve hızlı vites geçişi aralığu sunan Quickshift sistemi de yer alıyor. Motorun fren sisteminde ise performans değerlerine karşılık verebilecek Brembo kaliperler entegre edilmiş. Suzuki GSX-R1000 ağırlığı ise 200 kg gibi sınıf standartlarını karşılayacak seviyede.

suzukiv1
INTERMOT 2016 kapsamında Suzuki’nin dikkat çeken bir diğer motosikleti ise V-Strom oldu. 1037 cc hacmindeki V-twin motoru yeni modelde de yerini korurken modelin kavuştuğu yeni teknolojiler ve tazelenmiş tasarım dili ile eski nesline göre çok daha güzel göründüğünü de belirtmemiş gerekiyor. Suzuki V-Strom’un yüksekliği ve açısı değiştirilebilen ön camı öne çıkan özellikleri arasında. Suzuki, İntermot fuarının ardından Kasım ayında İtalya’da düzenlenecek Milan Motosiklet Fuarı’nda da dört yeni modelini daha motosiklet tutkunları ile buluşturacak.