reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia GTX 1050 3GB

Kısıtlı bütçeye sahip oyunculara özel yeni ekran kartı: Nvidia GTX 1050 3GB

Ekran kartı pazarının yıldız ismi Nvidia, bugün yeni GTX 1050 3GB modelini tanıttı. Bütçe sıkıntısı olanlara hitap eden model, sunduklarıyla oyuncuları memnun edecek gibi görünüyor.

Uzun süredir tüm dünya üzerinde bir ekran kartı sıkıntısı yaşanıyor. Hem Nvidia hem de AMD‘yi vuran bu durum, biliyorsunuz kripto para madencilerden kaynaklanıyor. GPU temelli kripto para üretmek için piyasada kart bırakmayan madenciler, zorlaşan algoritmalar nedeniyle artık ASIC denilen özel cihazlara yöneliyor. Bu yüzden de kripto paraların ekran kartı pazarı üzerindeki etkisi yavaş yavaş azalıyor. İşte bu dönemde Nvidia karşımıza yeni GTX 1050 3GB modeliyle çıktı. Bugün duyurulan kart, direkt olarak 2GB GTX 1050 ve 4GB 1050 Ti arasına konumlandırılıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi düşük bütçelere hitap eden kart, Pascal mimarisi üzerine kuruluyor. TI gibi 768 CUDA çekirdeği bulunan ürün, 3 GB GDDR5 belleğe sahip. Bellek hızı 7 Gbps olan kart, söylendiği kadarıyla oyunları 2GB GTX 1050’den yüzde 10 daha performanslı oynatıyor. 3 GB belleğiyle modern oyunlar için daha iyi bir seçenek oluşturan ufak boyutlu ekran kartı, “Asus, EVGA, PNY, MSI, Gigabyte ve Zotac” firmalardan geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nvidia GTX 1050 3GB
Nvidia GTX 1050 3GB

Nvidia GTX 1050 3GB birçok oyunun altından kalkabiliyor

Firmanın Overwath, Gears of War 4 ve GTA V gibi oyunlarda test ettiği kart, özellikle çok oyunculu birçok yapım için güzel görünüyor. Full HD oyunculuğa odaklanan kartın, fiyat henüz açıklanmıyor. Ancak 109 dolar ila 139 dolar arasında bir etiketle raflardaki yerini alacağı söyleniyor.

İlgili Video

Dizüstüne harici ekran kartı takviyesi