reklamı kapat

POPÜLER

Hem telefon hem fotoğraf makinesi: Samsung Galaxy S4 Zoom

Mayıs ayının sonunda Galaxy S4’ün kardeşi Galaxy S4 Mini‘yi duyuran, ardından haziran ayının ilk haftasında ise Galaxy ailesinin suya ve toza dayanıklı yeni üyesi Galaxy S4 Active‘i tanıtan Samsung, Galaxy ailesinin bir diğer üyesi Galaxy S4 Zoom‘u görücüye çıkardı.
Samsung Galaxy S4 Zoom
Güney Koreli şirketin kamera odaklı yeni akıllı telefonu Galaxy S4 Zoom, 1,5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Exynos işlemci, 960×540 piksel çözünürlüklü 4,3 inç Super AMOLED ekran ve 1,5 GB RAM desteği ile birlikte geliyor. İşletim sistemi olarak Android 4.2 Jelly Bean’in kullanıldığı cihazın arka tarafında 16 megapiksel kamera (BSI CMOS sensörlü ve Xenon flaşlı), ön tarafında ise 1,5 megapiksel kamera mevcut. 10 kadar kadar optik yakınlaştırma yapabileceğiniz makinede 26 farkı kamera modu bulunuyor. 3200’e kadar artırılabilen ISO değeri sunan Galaxy S4 Zoom’la Full HD (30fps) video kaydı yapmak da mümkün.
Samsung Galaxy S4 Zoom
3G HSPA+ veya LTE desteğine (bölgeden bölgeye farklılık gösterecek) sahip olan cihazda 8 GB dahili depolama alanının bulunduğunu, bu alanın 3 GB’lık kısmının da dolu olduğunu belirtmekte yarar var. Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, yakın saha iletişimi (NFC), A-GPS ve GLONASS destekli GPS bağlantı noktalarının kullanıldığı cihazda 2330 mAh kapasiteli bir pil yer alıyor. Hem akıllı telefon hem de fotoğraf makinesi deneyimini bir arada sunan Samsung Galaxy S4 Zoom’un satış fiyatı henüz belli değil ancak bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.