reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 2020

iPhone SE 3 geliyor; işte ortaya çıkan tarih ve yeni detaylar

Teknoloji devi Apple’dan yeni iPhone SE modelleri de gelecek. Bugün iPhone SE 3 için yeni bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Son bilgilere göre 2022’nin ilk çeyreğinde karşımıza 4,7 inç yüksek ihtimalle LCD ekranlı ve A14 Bionic işlemcili iPhone SE 3 çıkacak. Bu mevcut SE ile aynı tasarımı taşıyacak modelin 5G desteğine sahip olacağı netleşen detaylar arasında. Hatta telefonun en ucuz 5G iPhone olacağı da aktarılıyor.

Ekran konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, geçtiğimiz aylarda Apple’ın 2023 yılında da bir 6,1 inç ekranlı iPhone SE tanıtacağını aktarmıştı. Bazı başka kaynaklara göre SE Plus adında karşımıza çıkacak bu telefon, büyük ihtimalle yine bir LCD ekrana sahip olacak.

Bu olası adıyla SE Plus modelinde selfie kamerası bir ekran deliğinde olacak. Apple bu telefonda biyometrik güvenlik içinse yüksek ihtimalle parmak izi sensörü kullanacak. Burada ya fiziksel bir sensör ya da ekrana entegre Touch ID kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 3 merak edilirken, bu yıl toplamda dört yeni iPhone gelecek

Bunlar da iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max olacak. Firmadan bir katlanabilir telefon modeli de geliyor ancak onun 2022’de tanıtılıp tanıtılmayacağı dahi kesinleşmiş değil. Ancak katlanabilir iPhone için 2022 çok da olası değil.

Apple bu konuda çalışıyor, Samsung’dan test için katlanabilir ekran alıyor ancak firmanın alana ancak 2024 gibi girmesi bekleniyor. Apple artık teknolojilerde çok acele etmeyi sevmiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan yeni modellerinden