reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE 2

Merak edilen iPhone SE 2’nin çıkış tarihi için yeni bilgiler

Apple‘ın düşük bütçeye sahip kullanıcıları zamanında çok memnun eden ufak ekranlı telefonu iPhone SE, son günlerde yerini alacak model ile gündemden düşmüyor. Yeni bilgiler iPhone SE 2‘nin çıkış tarihi hakkında taze bilgiler veriyor.

Geçtiğimiz haftalarda bir haber yayımlanan Japonya merkezli Mac Otakara, Apple iPhone SE 2’nin mayıs ayında tanıtılacağını söylemişti. Gelen son bilgilere göreyse telefon eylül ayına kalmış gibi görünüyor. Direkt olarak OLED ekranlı iki yeni iPhone X ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone ile tanıtılacağı söylenen telefonun, henüz birçok detayı da kesinleşmemiş gibi görünüyor. Evan Blass’ın iPhone SE (2018) olarak isimlendirdiği iPhone SE 2, özellikle TrueDepth kamera sistemi konusunda bir netlik kazanmıyor. Şirketin Face ID sistemine güç veren ve çentikte yer alan bu sistemi modele koymama ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Ancak kullanılırsa bir ekran çentiği ile karşımıza çıkacak telefon, bu açıdan bekleyen birçok kişiyi oldukça endişelendiriyor. Çoğunluk halen çentikli bir akıllı telefona para vermek istemiyor. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacağı de belirtilen telefonun, tasarımsal olarak da iPhone SE‘dan farklı olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone SE 2’nin beklenen teknik özellikleri neler

Daha önce de aktardığımız üzere 4,2 inç ekran ile geleceği söylenen akıllı telefon, gücünü A10 Fusion işlemciden alacak. 2 GB RAM ile destekleneceği belirtilen telefon, 32 GB ya da 128 GB depolama ile satın alınabilecek deniyor. Cam arka bölümle kablosuz şarj desteği vermesi de ihtimaller dahilinde olan telefon, gerçekten merakla bekleniyor. Satışa çıktığı zaman modelin en ucuz güncel iPhone olması bekleniyor.

İlgili Video

Telefon için gerçekliği sorgulanan video