reklamı kapat

POPÜLER

LG Q7

LG’nin yeni akıllı telefonu Q7, Geekbench üzerinde karşımıza çıktı

Yeni amiral gemisi akıllı telefonu G7 ThinQ ile gündemden düşmeyen LG, biliyorsunuz Q7 modeli üzerinde de çalışıyor. Q6’nın yerini alacak telefon bugün Geekbench üzerinde karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak kayıt altına alınan Q7, Geekbench üzerinde göründüğü için yakında karşımıza çıkacak gibi duruyor. Test kapsamında MediaTek Helio P10 işlemci kullanan model, bu yüzden çok düşük puan alıyor. Burada tek çekirdek için 630, çok çekirdekten ise 2.322 puan bizleri karşılıyor. Yine test kapsamında 4 GB RAM’e sahip olduğu görülen model, bekleyenleri pek de memnun edecek gibi durmuyor. Tahmin edilenden daha aşağıya hitap eden akıllı telefon, kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkacak gibi görünüyor. Resmi olarak ağustos ayı gibi gelmesi beklenen modelin, çok fazla öne çıkması mümkün görünmüyor. Olası bir çentikli ekran söylentisi de bu duruma hiç yardımcı olmuyor. Son yıllardaki her çeyrekte gördüğümüz gibi mobil pazarda işleri hiç de istediği gitmeyen LG, bunu değiştirmek için amiral gemisi değil orta ve alt seviye modellere ihtiyaç duyuyor. Ancak burada fiyat performans oranının çok iyi kurulması gerekiyor. Yeni model Q7 bunu çok da sağlayabilecek gibi durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Q7

Amiral gemisi LG G7 ThinQ’nun teknik özelliklerini hatırlarsak

Merak edilen telefon gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. ABD versiyonunda 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama ile gelen telefon, diğer bölgelerde bunu 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolamaya çıkartıyor. Dahili depolama microSD yuvasından 2 TB‘a kadar artırılabiliyor. Bünyesinde 3.000 mAh kapasitesinde çıkartılamayan bir pil bulunan model, kutundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. 6,1 inç 3120 x 1440 piksel IPS LCD ekranıyla öne çıkan telefon, bu ekranda tam 1.000 nit parlaklık sunuyor. Bu sayede dışarıda çok daha rahat kullanılabilen model, DCI-P3 renk uzayının da yüzde 100’ünü karşılayabiliyor.

İlgili Video