reklamı kapat

POPÜLER

DJI genel merkez
DJI genel merkez
DJI genel merkez
DJI genel merkez
DJI genel merkez
DJI genel merkez

Drone üreticisi DJI’ın yeni genel merkezi için bilim kurgu filmlerini aratmayan tanıtım videosu [İzle]

Dünyanın en büyük drone üreticisi konumunda bulunan Çin merkezli DJI, kişisel ve profesyonel görüntüleme dünyasını değiştirmiş bir isim. Drone pazarı dahil girdiği birçok pazarı domine eden firma, yeni bir genel merkezin inşasına devam ediyor. Bu merkez için yayımlanan video ise ilginç detaylarıyla şaşırtıyor.

Biliyorsunuz büyük şirketler için genel merkezler çok önemli. Bu merkezler ile hem kişilere rahat bir çalışma ortamı sunan büyük firmalar, hem de dünyaya gövde gösterisi yapıyor. İşte DJI’ın Çin’in Guangdong eyaletinde ve Hong Kong’un tam kuzeyinde yer alan Shenzhen’de inşa edilecek yeni genel merkezi, tüm bunları karşılıyor. Foster + Partners tarafından tasarlanan merkez, iki adet “cam” kuleden meydana geliyor. Bu iki kuleyi Petronas İkiz Kuleleri gibi bir köprü ile birbirine bağlayan Foster + Partners, Apple’ın yeni genel merkezi Apple Park’ın da arkasında yer alıyor. Bu açıdan çok tecrübeli olan firma, DJI‘ın yeni genel merkezinde ise sınırları zorluyor. Örneğin videonun başında binanı üstüne inen gerçek bir helikopteri içeriye çeken asansör sistemi yer alıyor. Çatı katına bazı lüks arabalar da yerleştiren tasarım şirketi, büyük orta köprüden drone’ların test amacıyla bırakılması için bir boşluk da koyacak gibi duruyor. Bu da özellikle videoda tercih edilen gösterim tarzıyla gerçekten çok ilginç bir detay oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI genel merkez

DJI artık dünya devi bir teknoloji firması

Çelik konstrüksiyon üzerine büyük camlar yerleştirilmesiyle oluşturulacak genel merkez, şirketin tüm çalışma alanlarını bir araya getiriyor. Bu konuda Foster + Partners, merkezde ARGE ile ofis alanlarının yan yana olacağının açıklamasını yapıyor. Bünyesinde büyük bir spor salonu ve robot dövüş alanı (Evet doğru okuyorsunuz) yer alacak merkez, özel bir sunum alanına da sahip. Şirketin gelecek duyurularını direkt olarak burada yapacağı söylenirken, DJI ürünlerinin sergilendiği ve satıldığı giriş bölümleri de dikkatlerden kaçmıyor.

Video