reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

DJI drone

DJI, bugün yeni bir drone tanıtımı yapacak

Drone pazarı eski popülerliğinden uzak ancak DJI yeni çözümlere devam ediyor. Firma bugün yeni bir drone daha tanıtacak.

Advertisement

Bugün saat 16:00 itibarıyla dev drone üreticisi DJI bir etkinlik yapacak bu etkinlikte kurumsal alana / şirketlere yönelik yeni bir drone modeli lanse edilecek. Şimdilik bu modelin ne olduğu konusunda detaylı bir sızıntı yok ancak ürünün kesinlikle yalnız gelmesi beklenmiyor. DJI’ın etkinlikte tanıtacağı bu drone (Tasarım yukarıdaki gibi olabilir) ile beraber yukarıda gördüğünüz yeni bir kontrolcü ve farklı aksesuarlar çıkarması da bekleniyor. Firmadan 2022’de elbette son kullanıcıya / normal tüketicilere yönelik çözümleri de olacak. Örneğin kısa süre önce DJI Mini 3 Pro drone modeli ortaya çıkmıştı. “Mini” takısından da anlaşılabileceği üzere DJI’ın ufak boyutlu drone ailesinde yer alacak bu ürün, katlanabilir yapıyı benimsiyor. Bir ceketin cebinde taşınabilecek kadar ufak olduğu düşünülen Mini 3 Pro, önünde en az F1.7 diyaframa sahip bir kamera taşıyor.

Yüksek ihtimalle 48 megapiksellik 4K 60 fps video çekebilen bir sensör üzerine kurulan ürün, tahminlere göre öndeki mekanizma ile üç eksende görüntü sabitleme yapabiliyor. Yapılan sızıntıda Mini 3 Pro drone modeli yanında kontrolcüsü de görülmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde büyük sayılacak çok ince çerçeveli bir dokunmatik ekran yer alan bu kontrolcü, drone’u kontrol etmek için gereken her şeye erişim sunuyor. Bu kontrolcü şimdilik aşırı ergonomik durmuyor. Bu ürünün ne zaman geleceği ise henüz tam olarak bilinmiyor.

DJI etkinliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi